Autor Wątek: Czy można spodziewać się kolejnych aktualizacji BIOS? - RAM nadal problematyczny  (Przeczytany 396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ksimad1996

• Szeregowiec
  • *
  • :

Niestety nawet z najnowszym BIOSem Corsair Vengeance LPX 3000mhz CL15 wciąż nie chce działać powyżej 2666mhz na płycie głównej MSI B350 PC Mate, Ram działa dobrze przy timingach 12-14-14-33 czyli dość dobrych, ale wystarczy że ustawię na 2800 mhz i choćbym dał 20-20-20-38 to i tak nie będzie stabilnie. Czasem uda się wejść do systemu nawet przy 3066mhz, ale jest to w pełni losowe i memtest to pokazuje.

Dlatego zastanawiam się czy w przyszłości kolejne aktualizacje zupełnie rozwiążą ten problem.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Czy można spodziewać się kolejnych aktualizacji BIOS? - RAM nadal problematyczny
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Październik 2017, 14:54:48 »

Witam

Aktualizacje BIOS Ci nie pomogą. Tutaj szczerze mówiąc najbardziej to od Corsair zależało. Tak jak na platformach Intel jest to jeden z lepszych producentów RAM (mój ulubiony), tak na AM4 ich pamięci są problematyczne z osiąganiem wyższych prędkości. Przy AM4 najbardziej się sprawdza GSkill.

Podrzuć log.txt z CPU-Z, to będę w stanie Ci podpowiedzieć co możesz jeszcze spróbować.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

ksimad1996

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Czy można spodziewać się kolejnych aktualizacji BIOS? - RAM nadal problematyczny
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Październik 2017, 15:08:20 »

Nie rozumiem, przecież dotychczasowe aktualizacje BIOS pomogły wielu osobom, przed nimi wielu nie mogło ustawić nic powyżej 2133mhz, teraz ta granica przesunęła się do 2666mhz. W innym wątku moderator odpowiedział że to zależy od konkretnej sztuki procesora, dla mnie to brzmi trochę jak przerzucanie odpowiedzialności i prawdę mówiąc trochę nie to niepokoi.

« Ostatnia zmiana: 16 Październik 2017, 15:11:42 wysłana przez ksimad1996 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Październik 2017, 15:13:33 »

Jest wiele powodów czemu nie możesz wejść powyżej 2666MHz. Konkretna sztuka procesora, kombinacja RAM, b-die RAM.
Wcześniej BIOS był w okrutnym stanie, a mikrokod AMD jeszcze gorszym. Dlatego wcześniej to pomogło. Teraz to najbardziej kwestia procesora i RAM.

Odnośnie B-Die:
Podrzuć log.txt z CPU-Z, to będę w stanie Ci podpowiedzieć co możesz jeszcze spróbować.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

Tomasz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Październik 2017, 14:41:36 »

Hej Kolego!

Też trochę walczyłem z tymi pamiątkami. Udało mi się je ustabilizować na timingach 12-13-15-21 CR1 przy 2800 MHz (brak błędów zapisu i odczytu).

U mnie w procesie stabilizacji dużo pomogło ustawienie ProcODT = 60 Ohm oraz Gear Down Mode = Enable. Dodatkowo zwiększenie napięcia CPU NB/SOC na 1,1V spowodowało, że płyta startuje bez błędów podczas POST.

Pomocny może okazać się artykuł: http://pclab.pl/art73566-3.html

A na stronce https://rymem.vraith.com/detailed_ram/831 znajdziesz wyniki jakie udało się wykręcić na tych pamięciach.

Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: 23 Październik 2017, 14:48:14 wysłana przez Tomasz »