Autor Wątek: B250M PRO-VDH + i5 6500 - BSOD podczas instalacji W10  (Przeczytany 345 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

robas9

• Szeregowiec
  • *
  • :
B250M PRO-VDH + i5 6500 - BSOD podczas instalacji W10
« dnia: 14 Październik 2017, 04:38:15 »

Witam i na wstępie pozdrawiam wszystkich gdyż jest to mój pierwszy post na forum  ;)

Mój setup testowy:
CPU: IntelCore i5 6500, 3,2GHz, 6MB (używany, roczny)
Chłodzenie CPU: stock (boxowe)
Płyta główna: MSI B250M PRO-VDH (nowa)
BIOS: 7A70vA4 (najnowszy)
GPU: Integra lub nVidia GTX 1060 3GB (nowa)
RAM: HyperX Fury Black 16GB (2x8GB 2133MHz DDR4 CL14) (nowe) lub Corsair Vengeance 16GB (2x8GB 2133MHz DDR4 CMK16GX4M2A2133C13R) (używane, roczne)
SSD: Kingston SSDNow V300 120GB lub SSD m2 sata 128GB Liteon CV1-86128 (używane)
Zasilacz: Corsair 450W (używany, 3-letni)
System: Windows 10

Problem:
W jakiejkolwiek konfiguracji z wyżej wymienionymi podzespołami podczas instalacji Windowsa 10 z pendrive system wywala blue screena jak w załączniku.
Ograniczyłem już wszystko co możliwe by zawęzić "grono podejrzanych"  ;) czyli: płyta główna z podpiętym zasilaniem głównym oraz 8pin, wyjąłem kartę grafiki, podłączone są tylko: monitor, klawiatura, włącznik z obudowy, dysk SSD lub m2 SSD, kości RAM jedne lub drugie (testowałem też kości pojedynczo w różnych slotach), dodatkowo pamięci sprawdzane memtestem z pendrive - są ok
Błąd najczęściej wyskakuje podczas wyboru dysku/partycji podczas instalacji lub najpóźniej przy skopiowaniu kilku % plików.
Dodatkowe próby instalacji np z innego pendrive, z innego portu USB (3.0 czy 2.0) kończą się tym samym BSOD`em.
System zainstalowany najpierw na laptopie potem po przełożeniu dysku chodzi może z 30 sekund do 1 minuty i potem też wywala błąd i restart.

Podejrzani:
procesor - roczny, na gwarancji, kupiony niedawno z portalu aukcyjnego, gość zarzeka się, że nigdy nie go "kręcił", brak jakichkolwiek przebarwień na zewnątrz, dodatkowo przemyty izopropanolem z dwóch stron by zniwelować np tłuste ślady po paluchach ;)
płyta główna - nowa, w zasadzie kilkudniowa
zasilacz - do niedawna zasilał bezproblemowo płytę na AMD 970 z FX 6300 i kartą graficzną AMD R7 370 z 6-pinowym zasilaniem, nie powinien być raczej za słaby ale mogę się mylić, może po kilku latach nie trzyma już odpowiednich napięć aczkolwiek w biosie pokazuje w miarę stabilnie 5v i 12v

Nie wiem do końca czy dobrze wytypowałem, ale chciałbym spytać czy może ktoś spotkał się już z takimi "cyrkami"?   ;)
BIOS zawsze ustawiam na default, być może trzeba coś przestawić w ustawieniach procesora, ramu?

Pozdrawiam i będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

robas9

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: B250M PRO-VDH + i5 6500 - BSOD podczas instalacji W10
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik 2017, 16:02:43 »

Zasilacz dziś zmieniony na nowy - EVGA 600W 100-W1-0600-K2

Dalej to samo...  :(

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Październik 2017, 20:58:25 »

Witam

Osobiście spotkałem się z takim błędem, gdy ustawiłem za niskie napięcie na procesorze (podczas podkręcania).
Tu moje podejrzenie pada na Twój procesor.
Możesz sprawdzić czy piny w gnieździe CPU nie są powyginane. Co też teoretycznie może powodować problemy tego typu.
Spróbuj zainstalować jakąś wersję Linuxa, ot tak. Ewentualnie Win7.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

robas9

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Październik 2017, 16:45:23 »

Witam ponownie.

Napięć nie tykałem, bo nawet nie wiem dokładnie, które ruszyć i jak ustawić by było bezpiecznie ;) bios na "defaulcie" - wg mnie w zasadzie każdy wspierany przez tą płytę procek powinien brykać z przysłowiowego "kopyta", a to jeszcze dodatkowo "stary" 6-gen.
Piny są ok, sprawdzane pod lupą ;) chyba, że kurde powstało gdzieś jakieś mikropęknięcie -tego to już niestety bez mikroskopu nie stwierdzę hehe :D
Instalacja linuksa tj Ubuntu z obsługą UEFI wywaliła się chyba zaraz po wyborze regionu.
Win7 z USB (instalowany z portu 2.0, dodatkowo stick spatchowany z driverami do USB 3.0) także wywala się w okolicach wyboru dysku przy instalacji... czyli ten sam motyw jak przy Win 10.

No nic, dziękuję Ci bardzo Nichrome za cenne rady, podjąłem decyzję, że jadę jutro z tym lumpem do sklepu gdzie kupiłem mobo, ramy i zasilacz, oni mają większe możliwości wyłapania usterki niż ja.
Dodatkowo koleś, od którego kupiłem procek przez portal aukcyjny zamilkł od piątku po moim mailu z zapytaniem o zwrot...  ;)

Pozdrawiam i dzięki jeszcze raz!  :)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Październik 2017, 19:20:45 »

Jak chłopak zamilkł to chyba znasz powód sprzedaży procka. Wg mnie zgubił świstek od zakupu, i na gwarancję nie mógł oddać.
Jak kupione na alledrogo, to chyba coś z tym można zrobić nawet. W najgorszym wypadku przez policję. Oczywiście jeżeli to rzeczywiścue procesor walnięty.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.