Autor Wątek: H110M Pro - VD - Problem z wejściem w BIOS  (Przeczytany 275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

king89yaku

• Szeregowiec
  • *
  • :
H110M Pro - VD - Problem z wejściem w BIOS
« dnia: 11 Wrzesień 2017, 22:39:37 »

Witam Panowie.
Na szybko
Specyfikacja
i5 6400
H110M Pro
2x4 RAM DDR4
R9 380x
System na SSD Crucial  120GB
Gry na 120gb SSD reszta na 2x1 TB HDD

Najnowszy Oryginalny nie modowany windows na SSD, aktualizacja Biosu sterowników itp. wszystko pomyślnie.
Ustawiłem też pod siebie wszystko w BIOS jednak chciałem dziś zerknąć i nie wejdę tam. Domyślnie klawisz DEL.
Próbowałem również z systemu z  funkcji MSI FAST BOOT (aktywna czy nie) GO2 BIOS jednak dalej nie wchodzi, mruga w lewym górnym rogu spacja i czarny ekran. Gdy zrobię restart Windows normalnie ładuje. Proszę o pomoc.

Dzięki

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: H110M Pro - VD - Problem z wejściem w BIOS
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Wrzesień 2017, 22:54:49 »

Witam

Wyczyść CMOS:

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

king89yaku

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Wrzesień 2017, 16:54:24 »

Wyczyściłem :)

Nie miałem zworki ale zetknięcie śrubokrętem na 5s daje ten sam efekt. Teraz wszystko działa ok.
Ustawiłem pod siebie, mam natomiast kilka pytań, może tutaj znajdę odpowiedź.

1)Fabrycznie mam wyłączone SYS FAN 1 Smart Fan Control- włączyć to? (CPU jest włączone)

2) PCI Latency Timer (domyślnie jest ustawione na 32 i auto) ja daję na GEN 3 (bo obsługuje to karta) a jak z wartością? Zostawić domyślnie 32?

3) Memory Try It - Moje Pamięci to kingston hyperx fury ddr4 2133mhz 2x4GB ( już nie pamiętam źródła ale wiem że grzebiąc w sieci odpowiedni profil będzie Hynix i dalej 15-15-15) jeśli się mylę proszę o wskazanie błędu.

Dzięki wielkie

Edit:
Jednak dalej jest coś nie tak, po wprowadzeniu swoich ustaweiń dalej nie ładuje mi BIOSU ani z pozycji systemu GO2Bios ani z rozruchu pod klawiszem DEL. Tyle że teraz wyświewetla się ekran ze specyfikacją sprzętu podpiętym pod Sata i komunikatem DEL do Biosu a F11 do Boot Menu (żadna opcja nie działa). Po restarcie normalnie startuje windows.
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień 2017, 17:16:38 wysłana przez king89yaku »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Wrzesień 2017, 17:39:30 »

Ok, to jedziemy:

1. To ustawienie jest od wentylatora. Jeśli chcesz by zwiększały się obroty wraz z większą temperaturą CPU lub płyty głównej, to włącz i ustaw wg własnego uznania.
2. Zostaw domyślnie.
3. Memory Try It! służy do podkręcania pamięci dla osób z mniejszym doświadczeniem. Ale z racji że Twoja płyta nie jest z serii "Z" to nie podkręcisz ich. Możliwe że profil XMP w Twoich kościach zezwoli na wyższe wartości niż 2133MHz.

Jaką masz wersję BIOS?
Co dokładnie zmieniasz, i na jakie wartości w BIOSie?

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

king89yaku

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Wrzesień 2017, 17:44:44 »

Dzięki za wyjaśnienie.

W zasadzie wiele nie zmieniam, włączam tryb MSI FastBoot i wyłączam wsparcie dla windows 7 (bo Windows 8/10 jest wyłączone a jak włącze problem jest z bootowaniem bo nie widzi dysku SSD)

Bios Wersja aktualizacja najnowsza czyli info z CPUZ 2.E0 z 08/11/2017

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Wrzesień 2017, 02:34:44 »

To nie odpalaj FastBoota. On nic Ci nie da, poza zestawem nerwów...
Win 8/10 musi być włączone zanim zainstalujesz windowsa . Wtedy jest on na 100% w trybie UEFI, i ładuje ogólnie szybciej.