Autor Wątek: MSI 970A-G43 nie widzi USB DVD  (Przeczytany 499 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

damonosmolsky

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI 970A-G43 nie widzi USB DVD
« dnia: 01 Wrzesień 2017, 12:50:44 »

Witam, posiadam napęd DVD/CD podłączany przez USB, taki przenośny. Posiadałem wcześniej płytę główną od AsRocka i napęd normalnie był widoczny i działał, ale teraz mam płytę MSI 970A-G43 i gdy podłączam napęd USB to go nie widzi, nie wykrywa, a napęd działa bo mogę kliknąć przycisk i się otworzy lub zamknie. Dodam, że sprawdzałem na starym laptopie i normalnie wykrywa przenośne DVD. Co może być przyczyną? DVD nie ma nigdzie, w zadnym menedzeze, nigdzie, a normalnie dziala. O co chodzi?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI 970A-G43 nie widzi USB DVD
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Wrzesień 2017, 13:23:03 »

Witam

Jakiej firmy jest to DVD?
Jaka wersja BIOS używana?
Próbowałeś różne porty USB?

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

damonosmolsky

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Wrzesień 2017, 13:35:57 »

Witam

Z przodu jest tylko napis "compact disc ReWirtable" i "DVD ROM". Najzwyklejszy napęd za 80zł, ale 100% działający (działa na bardzo starym laptopie no i tak jak pisałem działała na poprzedniej płycie głównej). BIOS to V10.6/20160108. Tak próbowałem w każdy możliwy port. Co może być przyczyną? Płyta główna wymieniana na ową jakieś 5 dni temu i myślałem, że załapie, ale cały czas nic więc liczę na pomoc.

Dodam, ze wszystko inne działa. Czy to pendrive czy to telefon czy to mysz bądź klawiatura itd. DVD też niby działa, bo podłączam i mogę kliknąć guzik i wysuwa się miejsce na płytę, ale co mi z tego jak komputer/bios w ogóle nie widzi nagrywarki?...
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień 2017, 13:40:50 wysłana przez damonosmolsky »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Wrzesień 2017, 18:43:49 »

Czyli kupiłeś chińszczyznę. Takowe mogą działać w różnych miejscach i o różnym czasie.
Zapytaj sprzedawcę tego DVD czy coś wie na ten temat. Płyta jest jak widać sprawna, a z tym napędem możliwe że brakuje jakiegoś sterownika.
Nie wiem, czy MSI coś pomoże. Płyta jest EOL, a napęd "no name".

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.