Autor Wątek: Mystic Light wyłącza ledy w obudowie!  (Przeczytany 959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

patrykj5

• Szeregowiec
  • *
  • :
Mystic Light wyłącza ledy w obudowie!
« dnia: 30 Marzec 2018, 19:44:19 »

Witam,
Mam obudowę Aerocool P7-C1 Tempered glass edition. Wszystko dobrze działało ale pewnego dnia zobaczyłem, że płyta główna mi nie świeci (mam MSI Z370 Tomahawk) i wszedłem do programu mystic light aby to zmienić. Kiedy ustawiłem na tryb Double Flashing i kolor zielony. Ledy w obudowie mi zgasły i do tej pory nie święcą. ROBIŁEM WSZYSTKO - wyłączałem komputer, resetowałem system tym przyciskiem na obudowie, resetowałem ustawienia programu... Nic nie działa. Pomocy!!! PROSZĘ! Co się stało?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Mystic Light wyłącza ledy w obudowie!
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marzec 2018, 00:40:48 »

Witam

A obudowa jest w ogóle podłączona do płyty głównej? Z tego co wyczytałem  z instrukcji obudowy, to na obudowie masz z przodu panel do LEDów.. ?
Może LEDy od obudowy padły?

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

patrykj5

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Marzec 2018, 01:49:51 »

Tak ledy są z przodu ale był też dodatkowy pasek ledów włożyłem go na dół obudowy też nie świeci się. Raczej wątpie żeby ledy w obudowie padły, ponieważ wszystko było ok. Od momentu naciśnięcia przycisku "zastosuj" w programie ledy przestały świecić. Tak ledy są podłączone do płyty głównej.

patrykj5

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Marzec 2018, 15:23:37 »

Pomocy!

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Marzec 2018, 22:34:10 »

A nie podłączyłeś czasem odwrotnie tego paska led do płyty głównej?,poodłączaj i sprawdź.
Same ledy możesz sprawdzić też na jakimś zasilaczu 12 Volt,napięcie dajesz na oznaczeniu na wtyczce,a minusem sprawdzasz kolory pojedynczo.
Możesz też odinstalować program i wywalić ustawienia (ręcznie).

patrykj5

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Marzec 2018, 22:47:56 »

Zresetowałem wszystkie ustawienia w programie i zreinstalowałem. Ledy są dobrze podłączone bo wszystko dobrze działało bo nie świecą po przestawieniu podświetlenia płyty głównej. Ledy są podłączone do zasilacza.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Kwiecień 2018, 02:48:32 »

LEDy podłączone do zasilacza? To poza 4 pinami RGB+12 na płycie głównej, to jeszcze zasilacz?
Jest w sumie możliwość że wtyczka RGB na płycie padła.

PS Nie podbijaj wątku. Są Święta, i nie każdy ma czas by do PC usiąść...

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Kwiecień 2018, 13:32:19 »

Najlepiej jak byś zrobił filmik/foty jak i gdzie to jest podłączone,z tego co zrozumiałem,to ledy na obudowie są podłączone do zasilacza i do sterownika z obudowy (sprawdziłem na stronie producenta),one też nie działają?,czy czasem nie podłączyłeś przez pomyłkę sterownika od obudowy do płyty głównej,bo chciałeś mieć więcej efektów?
Diody powinny świecić nawet bez podłączenia do płyty głównej w gniazdo usb

Jedyny sposób by sprawdzić czy to ledy czy sterownik padł,to tak jak już to opisałem,potrzebny jest zasilacz 12V
możliwe też że padła Ci jedna linia/kabel 12V w zasilaczu.
Musisz wszystko odłączyć i posprawdzać,odłącz wtyczkę usb od płyty głównej (aero) i zobacz czy diody na obudowie działają,zmieniasz kolory przyciskiem na obudowie,program nie jest do tego potrzebny,powinny działać nawet po wejściu w bios.

patrykj5

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Kwiecień 2018, 18:30:18 »

Sterownik od obudowy? Czyli? Co to? Ledy są podłączone do zasilacza i do płyty głównej. Podłącze ledy do innej wtyczki 4 pinowej zasilacza i zobacze co będzię. Jeśli chodzi o ten sterownik od obudowy, to nie wiem co to jest...

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Kwiecień 2018, 18:50:09 »

Wcześniej działało poprawnie?
Jaką masz wersję Mystic Light?

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Kwiecień 2018, 19:02:00 »

Ledy na obudowie są podłączone do sterownika RGB,dzięki temu możesz zmieniać kolory przyciskiem na obudowie,prawda?
To jest sterownik/kontroler,może się uszkodził
https://cdn01.hardwareluxx.de/razuna/assets/1/983FD656A7474D12A70343333539A610/img/1C523C084831440ABAEF8BF389200D9F/Aerocool_P7-F12_Pro_03_1C523C084831440ABAEF8BF389200D9F.jpg

A program AeroCool też nie zapala diod?

Odłącz kabel usb od płyty głównej (od tego sterownika).

Nichrome,ledy powinny działać bez oprogramowania (domyślne ustawienie).
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień 2018, 19:27:04 wysłana przez pit_1975 »

patrykj5

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Kwiecień 2018, 22:01:04 »

Wersja mystic light to 2.0 dokładnie to chyba 2.0.30 chyba czy coś takiego. Sterownika takiego nie mam. Tzn. nie wygląda tak. Mam po prostu dwa przyciski na panelu na górze do sterowania trybem i kolorem ledów. Nie ma chyba programu Aerocool. Szukałem i nigdzie nie można go ściągnąć.. Spróbuje odłączyć ledy od płyty głównej narazie nie mam za bardzo czasu.

patrykj5

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Kwiecień 2018, 01:57:33 »

Odłączyłem ledy od płyty głównej i wszystko działa! Bardzo dziękuję każdemu za pomoc. Bardzo były wkurzające te ledy.