Autor Wątek: pl.msi.com VS aktualizacje Firmware/Software etc...  (Przeczytany 929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasio

• Sierżant
  • **
  • :
    • Kasio Flickr
pl.msi.com VS aktualizacje Firmware/Software etc...
« dnia: 14 Sierpień 2017, 00:03:08 »

Witam serdecznie

Nurtuje mnie pewne pytanie.Od chwili gdy kupiłem swojego laptopa MSI aktualizacji sterowników musiałem szukać na stronach producentów podzespołów (oczywiście to żaden problem),a to dlatego że sterowniki w dziale wsparcia technicznego pl.msi.com są zawsze o kilka wersji starsze niż na stronach producentów podzespołów,aktualizacje sterowników pojawiają się w dziale wsparcia technicznego dłuuuugo po wydaniu nowych wersji przez producenta podzespołów.Przykład starych sterowników na pl.msi.com podaje akurat z moją wersją laptopa LINK jak jest z innym sprzętem nie wiem i tak np:
pl.msi.com
Killer LAN E2400 & Killer Wireless Driver Suite 9.0.0.37(1.1.57.1126 package) 2016-03-03

killernetworking.com
Killer LAN E2400 & Killer Wireless Driver Suite 1.1.69.1774  30 May 2017   (teraz nowa wersja Killer Control Center 64-bit/32-bit)

pl.msi.com
Killer Bluetooth Driver   10.0.0.191  2016-05-09

killernetworking.com
Killer Bluetooth Driver  10.0.0.309  26 May 2017

pl.msi.com
o sterownikach NVIDIA Graphics Driver 368.71 2016-07-27  nawet nie wspomnę

podobnie jest z sterownikami Audio Driver with Nahimic,od dawna jest wersja Realtek 6.0.1.8192 i Nahimic 2+ 2.5.16 LINK  itd...
Jestem ciekaw czy ktoś aktualizuje sterowniki na pl.msi.com i dlaczego nowe wersje pojawiają się z kilkumiesięcznym opóźnieniem ?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: pl.msi.com VS aktualizacje Firmware/Software etc...
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Sierpień 2017, 01:08:22 »

Witam

Polska strona MSI jest rzadziej aktualizowana niż Globalna strona (www.msi.com => na sam dół strony, prawy róg zmienić na Global). Czasem nawet brakuje produktów. Więc jeżeli rozumiesz coś angielskiego, to polecam Globalną stronę.

Jedyne co wiem, to że na stronach produktów są to przeważnie wersje które zostały sprawdzone przez MSI (Tajwan) i że w 100% działają poprawnie z danym produktem.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

Kasio

• Sierżant
  • **
  • :
    • Kasio Flickr
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sierpień 2017, 12:08:37 »

Trochę szkoda że tak to wygląda jak wygląda ,no ale trudno .Dzięki za oświecenie  ;)

pit_1975

• Pułkownik
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Sierpień 2017, 12:41:32 »

To nie tylko na stronie MSI tak wygląda,zajrzyj na inne płyty główne od MSI korzystających z tych samych podzespołów
np
Twoja - Killer Bluetooth Driver   10.0.0.191       2016-05-09
Moja - Killer Network Driver      1.1.65.1138      2017-01-03
(moja też ma stery do Bluetooth)
Jest to normalne,nikt nie będzie siedział i sprawdzał starych płyt głównych,skoro wszystko działa poprawnie i nikt nie zgłasza błędów.
Sterownik do Intel HD na stronie MSI (u mnie) jest tak stary że panowie chyba zapomnieli że coś takiego istnieje :)
Nie ma się czym przejmować,skoro wszystko działa nawet na starych sterownikach.

I żeby było śmieszniej......sterownik ze strony Killera jest tym samym sterownikiem co na stronie MSI,bynajmniej do mojej płyty głównej,mimo że ma zupełnie inną datę :)
Zmianie uległy stery do Bluetooth i WIFI,natomiast stery od sieciówki są te same co z dnia 2017-01-03
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień 2017, 13:09:55 wysłana przez pit_1975 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Sierpień 2017, 16:48:28 »

Na stronie mogą nie zmienić opisu, ale sterownik może być nowszy. Linki do pobrania są uniwersalne, i często nie zmienią wersji/daty na stronie, a pobierzesz najnowszą.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

keiw

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Wrzesień 2017, 15:34:37 »

To nie jest "problem" tylko MSI.
Inni w kwestii aktualizacji sterowników wcale nie są lepsi.

Przecież to nie problem zrobić sobie linki do stron ze sterownikami bezpośrednio na www producenta danego sprzętu. Można sobie założyć jakąś grupę w ulubionych i zaglądać od czasu do czasu.
Jednak nowe nie oznacza też, że będzie lepsze. Może warto poczekać i poczytać opinie innych.

Z drugiej strony takie MSI (czy też inna firma) powinna sterownik danego sprzętu zweryfikować na 100% zgodności z tym co oni zaoferowali: sprawdzić czy nie ma jakoś konfliktów sprzętowych, programowych, ewentualnie wprowadzić jakieś własne optymalizacje.
Na pewno trochę czasu to zajmuje.
Zawsze mamy wybór i możemy zrobić aktualizację na własną rękę.

marcel8800

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Listopad 2017, 23:42:13 »

kupiłeś MSI , to masz stare informacje na temat wsparcia i jakości oprogramowania, niestety MSI kiedyś dawno temu dzialalo jak np. Firma na A - 4 literki albo firma na G - 8 ... msi ma tylko w reklamach wszystko pikne ladne , a jak kupiles twój problem...

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Listopad 2017, 18:28:15 »

Jeśli sterownik działa poprawnie nie ma potrzeby jego aktualizacji.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem . Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

MSI FAE Poland

Zapraszamy do kontaktu online z pomocą techniczną https://register.msi.com/ocss/login