Autor Wątek: Usunięta partycja RECOVERY  (Przeczytany 4553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

smoke.js

• Szeregowiec
  • *
  • :
Usunięta partycja RECOVERY
« dnia: 05 Sierpień 2017, 07:20:29 »

Cześć,
jako że jestem laikiem jeśli chodzi o komputery oddałem mojego MSI GT683R w fachowe ręce kolegi studiującego informatykę aby mi zrobił format + przywrócenie systemu. Niestety ten głąb usunął wszystkie partycje łącznie z ukrytą RECOVERY i nie mam z czego przywrócić systemu i ustawień fabrycznych. Macie jakąś radę skąd przywrócić system? Pozdro

pit_1975

• Generał
  • :
Odp: Usunięta partycja RECOVERY
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sierpień 2017, 07:33:52 »

Cześć,
jako że jestem laikiem jeśli chodzi o komputery oddałem mojego MSI GT683R w fachowe ręce kolegi studiującego informatykę aby mi zrobił format + przywrócenie systemu.
Błąd nr 1 :)
Niestety ten głąb usunął wszystkie partycje łącznie z ukrytą RECOVERY i nie mam z czego przywrócić systemu i ustawień fabrycznych. Macie jakąś radę skąd przywrócić system? Pozdro
To proste,ściągnij sobie obraz systemu ze strony Microsoft,i zainstaluj z płyty lub z pendraka usb,recovery i tak było w starszej wersji niż obraz na stronie.
Tu masz specjalną aplikację,odpal ją i ściągasz sobie obraz systemu po Polsku,wersję 32 lub 64 bit.
https://www.heidoc.net/joomla/technology-science/microsoft/67-microsoft-windows-and-office-iso-download-tool
Niestety,brak dostępu do systemów typu XP/Vista - te systemu już oficjalnie nie istnieją,radziłbym pobrać sobie te które jeszcze są,win7 i win8 niedługo też znikną z serwera :(
A sterowniki masz na stronie MSI (nowsze na stronie producentów oprogramowania)
https://www.msi.com/Laptop/support/GT683.html

smoke.js

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sierpień 2017, 09:06:11 »

Wow, super! Rzetelna i pomocna odpowiedź :) Tam była 7mka więc będzie ok :) Dzięki raz jeszcze!

smoke.js

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Sierpień 2017, 09:07:51 »

A nie będę miał problemu z dopasowaniem mojego seriala na system do ściągniętego ISO?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sierpień 2017, 10:26:19 »

Jeśli ściągniesz niemodyfikowaną wersję (czyściutką), to powinno wszystko ruszyć bez problemów.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Sierpień 2017, 17:07:37 »

A nie będę miał problemu z dopasowaniem mojego seriala na system do ściągniętego ISO?
Nr jest unikatowy i będzie pasować tylko do takiej samej wersji win7
Musisz sobie ściągnąć i zapamiętać jakie wersje instalujesz i jaką miałeś wcześniej.
Jeżeli zainstalujesz wersję windy i nie będziesz mógł jej aktywować nr z laptopa,to znaczy że złą wersję obrazu pobrałeś.
Z tego co widzę,to już zaczęli "wycinkę" obrazów,pozostała tylko wersja "Home"?

A było 18 wersji obrazów win7  :(

smoke.js

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Sierpień 2017, 15:48:57 »

Dzięki jeszcze raz ;)