Autor Wątek: Usunięta partycja RECOVERY  (Przeczytany 1236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

smoke.js

• Szeregowiec
  • *
  • :
Usunięta partycja RECOVERY
« dnia: 05 Sierpień 2017, 13:20:29 »

Cześć,
jako że jestem laikiem jeśli chodzi o komputery oddałem mojego MSI GT683R w fachowe ręce kolegi studiującego informatykę aby mi zrobił format + przywrócenie systemu. Niestety ten głąb usunął wszystkie partycje łącznie z ukrytą RECOVERY i nie mam z czego przywrócić systemu i ustawień fabrycznych. Macie jakąś radę skąd przywrócić system? Pozdro

pit_1975

• Pułkownik
  • :
Odp: Usunięta partycja RECOVERY
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sierpień 2017, 13:33:52 »

Cześć,
jako że jestem laikiem jeśli chodzi o komputery oddałem mojego MSI GT683R w fachowe ręce kolegi studiującego informatykę aby mi zrobił format + przywrócenie systemu.
Błąd nr 1 :)
Niestety ten głąb usunął wszystkie partycje łącznie z ukrytą RECOVERY i nie mam z czego przywrócić systemu i ustawień fabrycznych. Macie jakąś radę skąd przywrócić system? Pozdro
To proste,ściągnij sobie obraz systemu ze strony Microsoft,i zainstaluj z płyty lub z pendraka usb,recovery i tak było w starszej wersji niż obraz na stronie.
Tu masz specjalną aplikację,odpal ją i ściągasz sobie obraz systemu po Polsku,wersję 32 lub 64 bit.
https://www.heidoc.net/joomla/technology-science/microsoft/67-microsoft-windows-and-office-iso-download-tool
Niestety,brak dostępu do systemów typu XP/Vista - te systemu już oficjalnie nie istnieją,radziłbym pobrać sobie te które jeszcze są,win7 i win8 niedługo też znikną z serwera :(
A sterowniki masz na stronie MSI (nowsze na stronie producentów oprogramowania)
https://www.msi.com/Laptop/support/GT683.html

smoke.js

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sierpień 2017, 15:06:11 »

Wow, super! Rzetelna i pomocna odpowiedź :) Tam była 7mka więc będzie ok :) Dzięki raz jeszcze!

smoke.js

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Sierpień 2017, 15:07:51 »

A nie będę miał problemu z dopasowaniem mojego seriala na system do ściągniętego ISO?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sierpień 2017, 16:26:19 »

Jeśli ściągniesz niemodyfikowaną wersję (czyściutką), to powinno wszystko ruszyć bez problemów.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

pit_1975

• Pułkownik
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Sierpień 2017, 23:07:37 »

A nie będę miał problemu z dopasowaniem mojego seriala na system do ściągniętego ISO?
Nr jest unikatowy i będzie pasować tylko do takiej samej wersji win7
Musisz sobie ściągnąć i zapamiętać jakie wersje instalujesz i jaką miałeś wcześniej.
Jeżeli zainstalujesz wersję windy i nie będziesz mógł jej aktywować nr z laptopa,to znaczy że złą wersję obrazu pobrałeś.
Z tego co widzę,to już zaczęli "wycinkę" obrazów,pozostała tylko wersja "Home"?

A było 18 wersji obrazów win7  :(

smoke.js

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Sierpień 2017, 21:48:57 »

Dzięki jeszcze raz ;)