Autor Wątek: Msi b350 pc mate + ryzen 1600 = CPU is not detected or fail  (Przeczytany 529 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rafcio70

• Szeregowiec
  • *
  • :
Msi b350 pc mate + ryzen 1600 = CPU is not detected or fail
« dnia: 05 Sierpień 2017, 12:25:31 »

Witam tj w temacie po podpięciu zasilania płyty i procka komp nie startuje. Ram zainstalowany, zasilacz sailentum 600w. Wiatraki kręcą i tyle. Płyta informuje ze jest problem z cpu. Ram sprawdzałem w różnych bankach. GPU zainstalowane (dostaje zasilanie). Czy może to być wina biosu?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Msi b350 pc mate + ryzen 1600 = CPU is not detected or fail
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sierpień 2017, 16:35:21 »

Witam

Sprawdź procesor czy wszystkie piny są równe (nie powyginane). Sprawdź też czy w gnieździe CPU żaden paproch się nie dostał.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

rafcio70

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sierpień 2017, 19:49:21 »

Dzięki za zainteresowanie. Udało sie w końcu uruchomić procka (może ktoś będzie w takiej sytuacji jak ja to nie będzie musiał tyle stresu przeżyć), w sumie banalna sprawa (ale kto mógł o tym wiedzieć), najpierw reset biosu przez piny, potem uruchomiłem kompa, płyta świeciła cały czas na czerwono, błąd cpu, potem poczekałem ok 3-4 minuty i bingo - zgasło. Reset i w końcu ruszył bios, tak na marginesie to płyta kupiona w sierpniu a bios płyty z marca :( lol  myślę, że to też miało wpływ. Stwierdzam z przykrością, że intel w kwestii instalacji jest dużo lepszy.
Pozdrawiam

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sierpień 2017, 01:50:22 »

Tu wersja BIOS nie ma znaczenia. Ale najważniejsze że ruszyło :)

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.