Autor Wątek: CPU EZ Debug B350M Mortar Arctic  (Przeczytany 440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

skorupkakarol

• Szeregowiec
  • *
  • :
CPU EZ Debug B350M Mortar Arctic
« dnia: 31 Lipiec 2017, 19:42:11 »

Cześć.

Po aktualizacji BIOSu komputer już się nie włącza. Pali się non stop dioda CPU EZ Debug. BIOS wgrany przy pomocy MSI Live Update 6 w środowisku Windows. Nie mam pomysłu co z tym fantem zrobić, nie tak powinno to wyglądać, że przy użyciu oficjalnych narzędzi takie cyrki... Komputer nowy, dzisiaj świeżo złożyłem i nawet nie mogę potestować :/ Proszę o pomoc.

AMD Ryzen 5 1600
MSI B350M Mortar Arctic
MSI GTX 1060 6GB Gaming X+
Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3000C15R
Samsung SSD 960 EVO 250
XFX XTR 550W 80Gold

pawelwlosek

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: CPU EZ Debug B350M Mortar Arctic
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sierpień 2017, 03:36:52 »

Ja miałem podobne problemy, przy majstrowaniu w biosie z ramem. Mnie uratowało czyszczenie biosu wg. procedury ze zworką na jumperze jbatt, do czyszczenia CMOS. Jak to pomoże to polecam sprawdzić czy pamięć którą nabyłeś jest na liście kompatybilnych modułów. Jak jej tam nie ma to polecam zwrot konsumencki jeśli Ci się uda i zakup sprawdzonej przez MSI pamięci.
PS. Ja kupiłem Kit Corsair LPX 3000MHz tylko 8GB. Nie było go na liście kompatybilnych pamięci.
« Ostatnia zmiana: 05 Sierpień 2017, 03:38:53 wysłana przez pawelwlosek »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: CPU EZ Debug B350M Mortar Arctic
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sierpień 2017, 16:31:51 »

Witam

Zacznę od tradycyjnego powiedzenia:
Używaj każdy sposób flashowania BIOS, ale nigdy z poziomu Windowsa. LiveUpdate super pomysł do sterowników. Ale w życiu tego nie używam do aktualizacji BIOS.
Pobierz najnowszą wersję BIOS ze strony swojego produktu i użyj MFlash.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.