Autor Wątek: Opadający wiatrak GTX 760 GS  (Przeczytany 459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

teken123

• Szeregowiec
  • *
  • :
Opadający wiatrak GTX 760 GS
« dnia: 29 Lipiec 2017, 09:44:05 »

Witam, od dawna już posiadam GTX 760 z chłodzeniem twin frozr i od jakiegoś czasu jeden wiatrak opadł o dosłownie 1mm, ale za to chyba wypadł z łożyska i nie da się go już tam umieścić spowrotem. Działa, ale przy większych obrotach jak traktor. Zdaję sobie sprawę z tego, że to już leciwa karta, jednak nie chcę jej wymieniać, póki działa. Kiedyś zatrzymałem wiatrak ręcznie i wyłamałem 1 śmigło od wentylatora, to zakłóciło jego pracę, przez co wypadł jeszcze bardziej i działa jeszcze głośniej, dziś już na małych obrotach. Znalazłem na to sposób, wyłamałem śmigło wentylatora z drugiej strony i działa cicho, jednak wentylator jest już uszkodzony i wypadnięty z łożyska, działa ale tak jakby wisi niżej. Da radę to jakoś wymienić ? Sam wentylator ? czy trzeba całe chłodzenie ?

pit_1975

• Pułkownik
  • :
Odp: Opadający wiatrak GTX 760 GS
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lipiec 2017, 20:08:10 »

Możesz wymienić sam wentylator/wentylatory,mogą być podłączone jednym kablem (dwa na jednym kablu).
Musisz poszukać odpowiedniego rozmiaru wentylatora i z odpowiednim rozstawem mocowań na śrubki,ale to już musisz rozkręcić grafikę i sobie pomierzyć/obejrzeć i szukać na "alledrogo",najlepiej w sekcji "grafiki - uszkodzone" (uszkodzone są grafiki,nie wentylatory),możesz też zadać pytanie i dopytać się szczegółów co do rozmiaru u sprzedawcy.
Do wyboru,do koloru :)
https://allegro.pl/kategoria/karty-graficzne-uszkodzone-4327?order=m