Autor Wątek: MSI B350 PC Mate + Ryzen 5 1400 + Corsair LPX Vengeance 2x4GB 3000MHz = Problem  (Przeczytany 1154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pawelwlosek

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam
Zestaw jak w temacie. Problem polega na tym, że nie mogę ustawić pamięci wyżej jak 2133MHz. Jak użyję wyższych ustawień komputer nie przechodzi POST. Świeci się dioda GPU. Przy użyciu któregokolwiek z profilów XMP płyta także nie przechodzi POST, jednak tym razem pc-speaker sygnalizuje błąd szybkim 3 krotnym bipnięciem. Bios oficjalny A50. Sprawdzałem także na A40 i beta A61. Te same objawy. Komputer działa tylko na ustawionym ramie w 2133MHz. Myślałem że to problem kompatybilności RAM, ale spotkałem się z tezami że pamięci te powinny bez problemu pracować w 2933MHz, a po podkręceniu nawet w 3200MHz. Testowałem pamięć memtestem, nie wykazał błędów. Mam zmieniać płytę czy procesor? Ale jak zgłosić usterkę? Skoro działa w 2133? A może to mimo wszystko wina Ramu? Jaki kit 8 lub 16GB na bank odpali się w 3200MHz na tej płycie z Ryzenem 5 1400? Please help!

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!

Witam

Zauważyłem że pamięci Corsair są dość problematyczne na systemach AM4..

Osobiście bym oddał pamięci i kupił Gskill Flarex.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

pawelwlosek

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI B350 PC Mate + Ryzen 5 1400 + Corsair LPX Vengeance 2x4GB 3000MHz = Problem
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sierpień 2017, 03:31:19 »

Na liście kompatybilnych pamięci niema w/w Corsair, natomiast znalazłem informację na listach asusa że ten model pracuje z Ryzenem tylko maksymalnie 2133MHz. Natomiast rewizja tej pamięci o numerze 3.5 lub 3.2 już pracuje w porządku. Zakupiłem ostatecznie zestaw z listy kompatybilnych pamięci i na razie jest OK. Podobno Ryzeny lubią pamięci na kościach Samsunga najbardziej.
Niestety Pure-pc gdzie zestaw Ryzen+LPX Vengance CMK8GX4M2B3000C15 był zaproponowany jako dobrze współpracujący nie popisało się dostatecznie wiedzą, a miałem ten portal dotychczas za wiarygodny. Niestety za późno na zwrot konsumencki i teraz bujam się z tym extra zestawem pamięci.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI B350 PC Mate + Ryzen 5 1400 + Corsair LPX Vengeance 2x4GB 3000MHz = Problem
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Sierpień 2017, 16:34:20 »

Ryzen jest niestety upierdliwy i bolesny. Ale jak już ustabilizujesz, to wg mnie jest całkiem fajny system.
Na początku bujałem się z niestabilnym 1500X + X370 SLI Plus. AMD wydało nową wersję AGESA, a to MSI coś tam poprawiło, i jest to teraz stabilny system. Przynajmniej u mnie.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

Tomasz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Sierpień 2017, 23:53:16 »

Witaj!

Niestety, mam ten sam problem z pamięciami i płytą główną. Aktualnie udało mi się ustabilizować pracę na profilu XMP 2800 MHz i napięciu 1,35 V. Aktualnie testuje niższe napięcie 1,3 V. Trzeba czekać na dalsze aktualizacje :D

Pozdrawiam!

rafcio70

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Sierpień 2017, 15:19:41 »

Witam, mam te same kości pamięci, no i oczywiście tę samą nieszczęsną płytę. Mi się udało ustawić kości na 2800 i puki co działają stabilnie, komp bootuje się za pierwszym razem. Oto co zrobiłem :
1: Wybrałem opcje pracy 2800 :) ale nie xmp
2. Napięcie vdram zmieniłem z auto na 1.350
3. Ustawiłem timmingi na 17-18-18-18-36

Życzę powodzenia.

ps1 próbowałem ustawić je na 2933 niestety ani zwiększając napięcie ani zwiększając czas dostępu nie pomogły.