Autor Wątek: MSI Z 170A Gaming M5 - CPU Core Speed  (Przeczytany 688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pit_1975

• Pułkownik
  • :
MSI Z 170A Gaming M5 - CPU Core Speed
« dnia: 24 Lipiec 2017, 00:15:48 »

Kiedyś opisywałem w innym temacie że u mnie CPU Core Speed jest na stałym poziomie
jak ustawię 4,6 Ghz to tak mam w spoczynku,ale właśnie zauważyłem że Mhz spadają do 800Mhz ale tylko pod obciążeniem,a powinno być na odwrót :)
daję filmik i foty,na początku filmu są stałe Ghz,nawet jak odpalę parę stron internetowych,ale po uruchomieniu programów typu (Traktor Pro 2/Ableton) spadają Ghz
http://www82.zippyshare.com/v/f6eAJzZ9/file.html
a tu ustawienia bios

Co muszę przestawić w bios by "na dzień dobry"/"spoczynek" rdzenie miały 800mhz i wzrastały podczas obciążenia?

Nuada

• Kapral
  • *
  • :
Odp: MSI Z 170A Gaming M5 - CPU Core Speed
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpień 2017, 03:32:35 »

Mam dziwne wrażenie że to jest jakiś problem z BIOSEm nowym na płytach, na starym BIOSIE to działało normalnie EIST włączone enhanced jak u Ciebie zasilanie na offset mode i normalnie zrzucało taktowanie. A teraz dupa. Też z tym walcze

pit_1975

• Pułkownik
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sierpień 2017, 20:54:33 »

Ja mam tak na wszystkich wersjach bios,(po przetaktowaniu powyżej 4Ghz),na "default" jest ok.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sierpień 2017, 21:00:16 »

Z tego co rozmawiałem z kimś tam od zespołu BIOS, to jest to działanie zamierzone. Tłumaczył mi facet że ma to związek ze stabilnością systemu. I jako firma "gamingowa", chodzi im o jak najwyższą wydajność. Po coś podkręcacie procek :) Ale i tak, osobiście nie widzę w tym logiki...

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.