Autor Wątek: Nowy laptop MSI GL62 7QF dziwne zawieszanie  (Przeczytany 1008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

p.czerwinski05

• Szeregowiec
  • *
  • :
Nowy laptop MSI GL62 7QF dziwne zawieszanie
« dnia: 19 Czerwiec 2017, 12:35:48 »

Witam wszystkich,

Mam bardzo dziwny problem z moim nowym laptopem (mam go 2 tygodnie) MSI GL62 7QF. Poniżej specyfikacja:

15,6"

Intel i7 7700hq

16GB RAM

Nvidia 960M

SSD 256 + 1TB HDD

Windows 10 Home

Laptop kupiony dosłownie dwa tygodnie temu w sieci x-kom. Początkowo nie było żadnych problemów. 3 dni temu podczas oglądania filmu online komputer się zawiesił a z głośników było słychać dziwne jednostajne buczenie i trzaskanie. Ekran zrobił się żóły=ty a obraz zaczął się rozmywać, aż w końcu zrobił się czarny, ale czerń się pogłębiała, tak jakby rozlewała się na ekranie. Pomógł tylko przycisk power. Na górze ekranu pojawił się cienki pasek z migającymi białymi pixelami.

Za radą pomocy online aktualizowałem:

Winde do najnowszej wersji

BIOS

EC plus reset

Stery do Nvidii

Stery Do intela

Przy instalacji sterów do Nvidii problem się powtórzył, ale potem dwukrotnie przeprowadziłem czystą instalację i poszło bez problemu. W ciągu 3 dni laptop zawiesił się 4 razy. W tym raz był to niebieski ekran z kodem qr którego niestety nie zdążyłem odczytać. Wczoraj po 1,5 g przeglądania internetu zawiesił się po prostu na pulpicie. Ponież filmik jak to wygląda:

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Nowy laptop MSI GL62 7QF dziwne zawieszanie
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Czerwiec 2017, 13:50:58 »

Witam

Takie objawy to najczęściej wadliwa karta graficzna, procesor lub problem z sekcją zasilania. Możliwe też że gdzieś luty popuściły. Możesz reinstalować system, sterowniki, ale to nic nie da. Skontaktuj się ze sklepem lub MSI w sprawie serwisu.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

p.czerwinski05

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Czerwiec 2017, 14:48:55 »

No jak dla mnie to też kwestia hardware, a nie software. Ok zgłaszam lapka na serwis.

Mam też wrażenie że 4 zawiechy wystąpiły na lapku podłączonym pod zasilacz...
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec 2017, 14:50:38 wysłana przez p.czerwinski05 »

p.czerwinski05

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Czerwiec 2017, 21:03:27 »

Dzisiaj laptop pojechal na serwis, wczoraj nie udało sie niestety skopiowac danych na dysk zewnętrzny, bo komputer po prostu zwariował. Przy każdej próbie po kilku minutach się zawieszał, albo resetował...jakaś masakra...a już myślałem że mam fajne narzędzie do pracy..i okazyjnego grania.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwiec 2017, 22:07:02 »

Zdarza się  :(
Mam nadzieję że poinformowałeś serwis że miałeś problemy z kopiowaniem danych, może coś są w stanie zrobić (jakiś backup na płytkę, albo na chmurę i podesłać Ci link).

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

p.czerwinski05

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Czerwiec 2017, 00:56:38 »

Napisalem im litanie na 2 strony plus dolaczylem pendrive z filmikami przedstawiajacymi zwiechy, oczywiscie ujalem rowniez info o zwiechach przy kopiowaniu...