Autor Wątek: MSI B350 TOMHWAK - OVER CURRENT HAVE BEEN DTECTED ON YOUR USB DEVICE  (Przeczytany 335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adrianerstling

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam,
Mam poważny kłopot otóż pod odpaleniu komputera widzę następujący komunikat " OVER CURRENT HAVE BEEN DETECTED ON YOUR USB DEVICE"

1. Moja konfiguracja płyta jak w tytlue, procesor ryzen 5 1600x, karta gtx 660, zsilacz ibox panther, ram corsair vegeance 2x8GB --> windowsa 7 64 bit

Zauwazylem ze problem jest po ponownym uruchomieniu komputera, zresetowaniu podczas instalacji windowsa itd.Pomaga wylałaczenie i wlaczenie zasilacza. Po tym zabiegu wszystko hula, gry, filmy itd.

W pierwszej kolejnosci odlaczylem wszystkie porty usb podpiete pod plyte nawet dzwiek. Zostal tylko procesor ram grafika, dysk i cooler od procesroa --> problem nie ustapil, zaczałem odlaczac kolejno na jednej kosci ramu to samo, bez gpu to samo,

nastepnie kupilem zasilacz b-quiet pure power 10  -- to samo problerm dalej jest
odlaczylem dysk hdd, bios sie laduje za kazdym razem nie ma tego komunikatu to mysle sobie to myusi byc dysk twardy jechalem juz od dobrych kilku lat na segate 500 gb to mysle sobie to na bank dysk kupilem nowy toshiby 1T i dalej to samo.

Nie mam juz totalnie pomyslu i wychodzi ze cos jest z plyta glowna. Moze ktos mial juz taki problem, podobny itd.

Pomijam problemu z portami usb pod win7, ze auto ustawianiem sie mojej pamieci na nizsze taktowanie itd.

p.s: wybaczcie błędy oraz literówki ale pisze na kolanie.
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2017, 17:15:03 wysłana przez adrianerstling »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI B350 TOMHWAK - OVER CURRENT HAVE BEEN DTECTED ON YOUR USB DEVICE
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maj 2017, 17:24:10 »

Witam

Jaka wersja BIOSu? Często pomaga aktualizacja.
Spróbuj postawić płytę główną poza obudową. Postaw na kartonie lub drewnianym stole i odpal swoje sposoby które przeważnie wyrzucały ten błąd.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

adrianerstling

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Maj 2017, 00:15:52 »

zroibłem aktualizację biosu i pomogło - dziękuje za pomoc

Teraz po zainstalowaniu najnowszych sterowniwkow ze strony NVIDI do GTX 660 od MSI mam czarny ekran.

Musze przywracac system, w trybie awaryjnym. Kombinuje z różnymi steroniwkami ale póki co nie mogę sobie poradzić jakiś pomysł?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maj 2017, 00:25:41 »

No dobrze, zacznę od tego że Win7 nie jest wspierany na AM4, więc tutaj mamy trochę mało pola do popisu.

Spróbuj sterowniki ciut starsze, np z 2015 roku.
Skoro masz kartę MSI, to przeczytaj temat: >KLIK<  i podaj wymagane informacje. Może aktualizacja vBIOS pomoże.

Jaki dokładnie model zasilacza w tym momencie używasz?

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

adrianerstling

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Maj 2017, 23:49:21 »

Czeski błąd, nie zauważyłem podpiętego kabla HDMI do karty, podczas startu komputera używał on podstawowego sterownika ekranu a później przeskakiwał na HDMI stad czarny ekran na VGA.

Teraz wszystko działa jak należy.

Dzięki Nichrome za zaangażowanie i pomoc w rozwiązaniu problemu z wątku.

Temat do zamknięcia.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Maj 2017, 01:56:34 »

Nie ma sprawy :)