Autor Wątek: 1070 GAMMING X - Problem w grze Wiedźmin 3.  (Przeczytany 1219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kavadr2

• Szeregowiec
  • *
  • :
1070 GAMMING X - Problem w grze Wiedźmin 3.
« dnia: 18 Maj 2017, 21:19:29 »

Witam,

Grając w grę Wiedźmin 3 doświadczam błędów graficznych objawiających się pojawianiem, przeskokiem, zniekształceniem poziomych pasków na ekranie. ( nie wiem jak to innaczej opisać )

Płyta główna: MSI Z87-GD65 Gamming
Procesor:Intel Core i7-4770K
Chłodzenie procesora:Corsair Hydro Series H100i
Grafika: MSI GTX 1070 Gamming X ( Micron ) (zdjęcie z GPU-Z poniżej )
Dysk twardy: Crucial SSD MX200 + WD CalviarBlue 1 TB SATA/300
Pamięć RAM: Corsair DDR3 VEGEANCE 16GB/1600 (2*8GB) CL10-10-10-27 - CML16GX3M2A1600C10B
Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 700W modular SLI PSU
System Operacyjny: Windows 10 64-bit
Podkręcone podzespoły: Nie

Wg GPU-Z Bios powinien być aktualny. Problem jak na razie występuje tylko w grze wiedźmin 3, jednakże nie gram w inne wymagające gry ( tylko Hearthstone i League of Legends ). Kupiłem kartę specjanie do gry Wiedźmin 3. Mam nadzieje że uda się rozwiązać problem. Pozdrawiam,

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: 1070 GAMMING X - Problem w grze Wiedźmin 3.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2017, 21:29:16 »

Witam

Tego typu zniekształcenia i inne cuda na ekranie, to tzw. artefakty.

Jeżeli Wiedźmin jest w aplikacji GoG, to wyłącz "nakładkę w grze".

Spróbuj kilku darmowych programów do Benchmarku typu AIDA64, Valley Benchmark, FurMark, Cinebench (test graficzny). Jeżeli w żadnym z tych programów problem nie wystąpi, to jest to prawdopodobnie coś ze sterownikami lub z grą.

Jaka wersja BIOS płyty głównej?

Mam wątpliwości co do zasilacza. Jest on z 2008, a systemy na bazie Haswell (i nowsze) wymagają ciut nowszych zasilaczy. No, i z racji wieku, może też występować problem w cięższych grach/programach.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.