Autor Wątek: MSI Nightblade X2B-247EU - problem z napędem DVD  (Przeczytany 1070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jomamateusz

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Nightblade X2B-247EU - problem z napędem DVD
« dnia: 02 Marzec 2017, 20:55:02 »

Witam,

Około 1.5 miesiąca temu zakupiłem komputer stacjonarny z serii Nigthblade, dokładniej MSI Nightblade X2B-247EU. Wszystko działa pięknie i sprawnie oprócz napędu DVD. Nie był on używany od nowości, aż do dziś. Napęd się nie wysuwa. I tu moje pytanie, czy napęd jest wadliwy, czy w tej serii ma on się wysuwać (napęd jest ulokowany pionowo) czy może płytę należy wsunąć w szczelinę (co z resztą i tak nic nie daje)? Po naciśnięciu przycisku na napędzie który normalnie odpowiada za wysuwanie napędu, wydobywa się dźwięk jakby hmmm.. napęd chciał się wysunąć, ale nie mógł, jakby coś go blokowało (ewidentnie napęd zasilanie ma). Przy wybraniu z menu rozwijanego polecenia "wysuń" na ikonie napędu występuje ten sam problem. Otwieranie awaryjne również nie działa. Czy coś da się poradzić samemu, czy tylko oddanie do naprawy? (gwarancja aktualna)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI Nightblade X2B-247EU - problem z napędem DVD
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Marzec 2017, 21:09:31 »

Witam

Jeżeli nie ma plomby na obudowie, to możesz sam spróbować i wyciągnąć napęd. Może kabelek poluzowany, albo coś go blokuje. Awaryjne otwieranie z tego co wiem to powinno działać nawet bez zasilania.
Jeżeli jest plomba, to niestety ruszaj do sklepu w którym go kupiłeś.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

bercikmn

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI Nightblade X2B-247EU - problem z napędem DVD
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Marzec 2017, 12:46:21 »

Otwieranie awaryjne musi działać, wymaga to jednak sporo siły, naprawdę mocno trzeba się przyłożyć.