Autor Wątek: Przesiadka z Dual Core na Quad Core - laptop MSI EX625  (Przeczytany 1128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

blendermen

• Szeregowiec
  • *
  • :
Przesiadka z Dual Core na Quad Core - laptop MSI EX625
« dnia: 01 Marzec 2017, 00:47:18 »

Cześć.
Posiadam MSI EX625 https://www.msi.com/Laptop/ex625.html#hero-specification z procesorem Intel Core 2 Duo T6400. Chcę zrobić upgrade CPU. Przeczytałem, że pod tę samą platformę (PGA478 - Socket P) wyszedł procesor czterordzeniowy Intel Core 2 Quad Q9100.
Tutaj zamieszczam porównanie obu procesorów na oficjalniej stronie intela: http://ark.intel.com/compare/40479,37033
Nigdzie nie znalazłem żadnych pomocnych informacji o tym, czy ten procesor będzie działać. Jedyne co znalazłem to informacja o tym, że mimo, iż płyta główna ma takie samo gniazdo pod procesor to wcale nie znaczy, że CPU będzie działać - może być niewidoczny przez BIOS.
Drugą informacją jaką znalazłem to przeciwnie do pierwszej - procesor będzie działać ale ma wyższe TDP 45W (10W więcej od Core 2 Duo)
i niewydajny układ MSI EX625 nie poradzi sobie z odpowadzeniem temperatury. Czy ktoś wie coś na ten temat?
Pozdrawiam.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Przesiadka z Dual Core na Quad Core - laptop MSI EX625
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Marzec 2017, 00:55:43 »

Witam

Ciężko stwierdzić. Laptop EX625 nie jest wyposażony w super chłodzenie, więc możesz mieć problemy z chłodzeniem.
Co do wymiany, to zacznij może od sprawdzenia czy procesor w Twoim laptopie jest do wyciągnięcia, czy zlutowany z płytą główną.

Co do BIOS, bym się tym nie martwił. Na globalnym forum (forum-en.msi.com) mam kolegę co się tym zajmuje. Myślę że jest w stanie go zmodyfikować.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

blendermen

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Marzec 2017, 23:12:25 »

Dzięki za odpowiedź.
Kupie tego Quada i dam znać na wypadek jakby ktoś również chciał zrobić sobie upgrade.

blendermen

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Marzec 2017, 01:56:57 »

Hej.
Dziś mi właśnie doszedł procek. Niestety po wymianie czarny ekran, zero reakcji. Czy ten zmodyfikowany BIOS mógłby pomóc?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Marzec 2017, 01:58:30 »

Hej.
Dziś mi właśnie doszedł procek. Niestety po wymianie czarny ekran, zero reakcji. Czy ten zmodyfikowany BIOS mógłby pomóc?
Może by pomógł. Nie wiem.
Chcesz to zapytaj kogo trzeba:
https://forum-en.msi.com/index.php?board=51.0

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.