Autor Wątek: Uszkodzona Karta Grafiki po powrocie z serwisu X-kom R9 380 4G Gaminng  (Przeczytany 2564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pawel_psv

• Szeregowiec
  • *
  • :

Moje boje zaczeły się miesiąc temu kiedy odesłałem do serwisu X-kom na RMA owy sprzęt - Dodam że odesłałem do nich sprzęt kompletny wraz z wszystkimi papierami, zaślepkami i dokumentami w stanie idealnym ( potwierdzone na stronie rma x-kom - brak uszkodzeń mechanicznych ), a odzyskałem bez karty gwarancyjnej , zaślepki, brak protokołu z pobytu z serwisu oraz z uszkodzeniem.
Po miesięcznym czasie oczekiwania karta wróciła do mnie w stanie agonalnym czyli pokrzywione blackplate, płyta pcb oraz krzywy śledź we/wy. Oczywiście dokumentacje z przed wysyłki zrobiłem i przesłałem im na maila oraz zdięcia po powrocie karty - poniżej będą w załącznikach. Dodam że protokół szkody spisałem z kurierem i kartę im odesłałem gdzie na chwilę obecną na stronie rma mam napisane delikatnie skrzywiona karta ( wiem ze to uszkodzenie mechaniczne a co za tym idzie dyskwalifikuje dalszą gwarancję ). Karta gdzieś dostała strzała nie mam pojęcia gdzie czy u nich czy w transporcie.
Dziś dzwoniłem na infolinie - pogadałem z działem handlowym o owej sytuacji i powiedziano mi ze sprzęt działa i będą się ze mną kontaktować w sprawie reklamacji. Dodam również ze owe reklamacje były z tytułu rękojmi ( gdzie pierwszą uznano za bez zasadną no i ta 2 reklamacja z tego samego tytułu tylko że uszkodzona ). Nie mam pojęcia co oni kombinują, ale w mailach do nich napisałem ze nie wyrażam zgody na naprawę i domagam się zwrotu gotówki za sprzęt.
Było już wiele przypadków gdzie odpisywali ze nie będzie problemu z gwarancją ale jak doszło co do czego reklamacje odrzucali. W tej całej sytuacji nie powinno minie obchodzić gdzie doszło do uszkodzenia i w jaki sposób. Oddałem im sprzęt w stanie idelnym i w takim stanie powinienem go dostać wraz z pełną dokumentacją z powrotem lub w stanie nie gorszym.
Teraz pytanie do Was czego mogę się spodziewać po sklepie i jakie mam prawa .

Poniżej fotki po powrocie z serwisu:

1. https://zapodaj.net/eaf7c97010665.jpg.html
2. https://zapodaj.net/726370fe754a4.jpg.html
3. https://zapodaj.net/a3bba66eefba7.jpg.html
4. https://zapodaj.net/af1a5b9e41b17.jpg.html
5. https://zapodaj.net/3c388ceb2ccff.jpg.html
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2017, 16:28:31 wysłana przez pawel_psv »

pit_1975

• Generał
  • :
Odp: Uszkodzona Karta Grafiki po powrocie z serwisu X-kom R9 380 4G Gaminng
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Luty 2017, 17:12:24 »

A masz zdjęcia przed wysyłką grafiki?, teraz musisz czekać na ich decyzję,jak będą kombinować to zakładaj sprawę w sądzie,ale nie odbieraj grafiki,sprawę załóż imiennie sprzedawcy (reprezentującym sklep) który potwierdzał brak uszkodzeń po odesłaniu grafiki przez Ciebie.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Luty 2017, 20:24:48 »

Sądownie lub zasięgnij najpierw porady UOKiK.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

x-kom.pl

• Przedstawiciel Firmy
  • Szeregowiec
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Luty 2017, 07:36:12 »

pawel_psv, cała sytuacje dokładnie przeanalizujemy i będziemy się z Tobą kontaktować, by wszystko wyjaśnić i znaleźć rozwiązanie

pawel_psv

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Luty 2017, 12:03:09 »

Dot. RMA/15345/17
W odpowiedzi na Pana zgłoszenie (do spółki x-kom doręczono dnia 10 lutego 2017r.). spółka
x-kom uprzejmie informuje, iż uznaje Pana reklamacje tytułem rękojmi konsumenckiej za
nieuzasadnioną.
Zarówno przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny (Dz.U.2016.380 t.j.,
dalej: „k.c.”) regulujące odpowiedzialność Sprzedawcy z tytułu rękojmi za wady rzeczy sprzedanej, jak
i orzecznictwo Sądu Najwyższego wskazują, że wadą w rozumieniu tych przepisów nie są wady
powstałe w wyniku eksploatacji rzeczy, tzn. poza zakresem odpowiedzialności sprzedawcy pozostaje
sytuacja, w której zużycie dotyczy elementów, których stan zależy od intensywności ich użytkowania.
Instytucję wady rzeczy sprzedanej oraz związane z tym uprawnienia kupującego regulują w swej treści
przepisy art. 556 – 576 k.c. Pojęcie wady definiuje art. 5561 § 1 k.c., zgodnie z którym wadą fizyczną
jest niezgodność rzeczy sprzedanej z umową, w szczególności jeżeli rzecz:
1) nie ma właściwości, które rzecz tego rodzaju powinna mieć ze względu na cel w umowie
oznaczony albo wynikający z okoliczności lub przeznaczenia;
2) nie ma właściwości, o których istnieniu sprzedawca zapewnił kupującego, w tym
przedstawiając próbkę lub wzór;
3) nie nadaje się do celu, o którym kupujący poinformował sprzedawcę przy zawarciu umowy, a
sprzedawca nie zgłosił zastrzeżenia co do takiego jej przeznaczenia;
4) została kupującemu wydana w stanie niezupełnym.
W przedmiotowej sprawie przeprowadzone testy reklamowanego urządzenia nie wykazały
nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Rzeczona karta graficzna zgodna jest z umową, w pełni
sprawna oraz nadaje się do użytku zgodnie z przeznaczeniem. Nadto wskazuję, iż reklamowana karta
graficzna PCI-E MSI Radeon R9 380 4096MB 256bit Gaming nie posiada uszkodzeń mechanicznych, a
jedynie nieznacznie wykrzywiony laminat – jest to cecha ciężkich karta z racji tego, że podczas pracy
lekko się odkształcają. Karta graficzna wizualnie jest w stanie nienagannym.
Biorąc pod uwagę powyższe spółka x-kom informuje jak na wstępie o bezzasadności zgłoszonej
reklamacji, jednocześnie wskazuję, iż przedstawione powyżej okoliczność potwierdzają, że karta
graficzna nie posiada żadnych wad fizycznych lub prawnych, które mogłyby stanowić podstawę do
kierowania roszczeń z tytułu rękojmi, tym samym odmawia zwrotu gotówki w przedmiotowej sprawie

Krzywa Karta a Oni problemu nie widzą ........ Rzecznik i Sąd ....

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Luty 2017, 14:16:10 »

Może osoba od oceny sytuacji ma strita w oczach? ;)

pawel_psv

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Luty 2017, 14:28:38 »

Napisałem do nich do działu prawnego zobaczymy co wyjdzie, puki co zbieram dokumentację dla rzecznika.

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Luty 2017, 20:15:27 »

A masz lub widziałeś jakiś papier z serwisu MSI?,X-KOM pewnie sam próbował coś naprawiać,i nie wysłali karty do autoryzowanego serwisu,lub komuś upadła i teraz szukają leszcza,jak masz "twarde dowody" to ja bym pominął rzecznika i walił do sądu.

pawel_psv

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Luty 2017, 07:45:45 »

Po pierwszej reklamacji nic nie dostałem nawet protokołu z pobytu w serwisie.  Dziś dostałem maila od msi serwisu ze mam się kontaktować dalej że sklepem czyli nie ma stanowiska msi w tej sprawie. X-kom nawet nie szuka winnego tylko odrazu odrzucili reklamację jak stwierdzili te karty się wyginaja - tylko dziwne jest to że u mnie podczas posiadania owej karty do skrzywienie nie doszło a oddali mi kartę pokrzywiona. Wysyłałem im prosta kartę gdzie podczas pierwszego pobytu w serwisie u nich nie stwierdzili uszkodzeń mechanicznych,  czyli karta była prosta ale teraz mam przyjść krzywa.  Prawda jest taka że sami ja uszkodIli i najlepiej niech se klient owa weźmie i używa.  Dali ciała na całej długości.  Z mojej strony tyle że nie odpuszczę tego mam dowody w jakim stanie karta wyszła a w jakim dostałem w postaci zdjęć i zapisów podczas pierwszej reklamacji.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Luty 2017, 09:23:29 »

Niestety, dzisiaj nawet zdjęcia dokumentów trzeba robić które się wysyła. Mi zgubił Brytyjski urząd prawo jazdy (Polskie), a jako że miałem dowód co wysyłałem itd to sfinansowali mi lot do Polski, wyrób nowego plastiku, i powrót. Inaczej sprawa zakończyła by się w sądzie, i by przegrali. Wiedzieli o tym, więc nie utrudniali.
Niestety w Europie to sklep jest odpowiedzialny za gwarancję. W USA i innych częściach świata to MSI by Ci pomogło.

pawel_psv

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Luty 2017, 12:09:33 »

widzisz na innym forum poprosiłem o udostępnienie zdjęć z 1 reklamacji ( chce potwierdzić w jakim stanie karta do nich trafiła ) na 100% była prosta, nie mają JAJ do przyznania się do błędu. Dziś otrzymałem maila od msi abym kontynuował maile z X-kom i  milczał na temat gwarancji. Domyślam się że nie chciał pogrążyć sklepu dlatego dostałem taką odpowiedz . Gdzie ty logika walczysz o swoje a Oni mają cie w D...