Autor Wątek: MSI R9 270 - 3x krotna reklamacja bez pozytywnego rezultatu  (Przeczytany 3589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krzycho393

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI R9 270 - 3x krotna reklamacja bez pozytywnego rezultatu
« dnia: 31 Grudzień 2016, 20:39:10 »

Płyta główna: Gigabyte GA-970A-UD3
Procesor: AMD FX 6300 4.3GHz 1.425v
Chłodzenie procesora:SilentiumPC Fera Pro rev.1
Grafika: MSI Radeon R9 270 2GB 256-bit Twin FROZR IV
Numery seryjne: 602-V305-01SB1401036348, 602-V305-03SB1402015335, 602-V305-030B1411054490
Dysk twardy: GoodRAM C50 60GB + 2x 1TB Seagate ST1000DM003 1TB 7200rpm 64MB cache
Pamięć RAM: GoodRAM Play 2x4GB DDR3 1600MHz CL9
Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 80+ Bronze 630W
System Operacyjny: Windows 10 Pro
Inne: Karta muzyczna Asus Xonar DG

Opis problemu:
Właściwie to wam opowiem moją przykrą przygodę z produktem jakim jest MSI R9 270 otóż kartę tą zakupiłem 11-02-2014. Byłem z owej karty zadowolony przez 2 lata, aż tu nagle no właśnie zepsuła się tak z dnia na dzień dokładnie po 2 latach i 1 miesiącu czyli w kwietniu 2016 roku. Karta o numerze seryjnym 602-V305-01SB1401036348 została wysłana na gwarancję jaką udzielił sklep agito (dzisiaj emag). Karta została wymieniona w autoryzowanym serwisie więc myślę, że chodzi o oficjalny serwis MSI na model z numerem seryjnym 602-V305-03SB1402015335 i ucieszony, że już mam z powrotem swojego małego potworka w PC po 5 miesiącach sytuacja się powtarza (i ten okres jest tu kluczowy). Karta ponownie została zgłoszona na reklamacje był to miesiąc sierpień 2016. Minęło kolejne 5 miesięcy mamy grudzień karta znowu zepsuła się w ten sam sposób. Wysłałem już po raz trzeci i została wymieniona na kartę o numerze seryjnym 602-V305-030B1411054490, która jak się okazało zepsuta jest już po wyjęciu z pudełka. Załamuję ręce.

Za pierwszym karta regularnie co tydzień wyświetliła obraz w postaci:

Przy tym komputer się zawieszał i pomagał reset na jakiś czas. Aż w końcu się nie uruchomiła (brak obrazu, migotanie klawiatury, myszki)

Drugi raz, drugi egzemplarz karta wyświetliła ten sam ekran co poprzednia z tymże teraz nie dało się uruchomić normalnie systemu ze sterownikami, a w trybie awaryjnym były pionowe pasy koloru zielonego.
Trzeci raz to samo co w przypadku drugim.

I karta, którą otrzymałem dosłownie wczoraj. Przypuszczam, że została dopuszczona do wysyłki ze względu na fakt uruchomiła się sterowniki działają. Ale zabawa się kończy w momencie gdy odpalam Battlefield 1, który potrzebuje ponad 1GB Vram i karta zaczyna sypać artefaktami na każdej teksturze, która jest wyświetlana. Więc nie wiem jaka jest procedura testowa w serwisach, że tego nie odkryto. Na dodatek roztargnienie pracowników okresem świątecznym sprawiło, że karta ma niedokręcony stelaż wzmacniający laminat i jest po prostu luźny. Nie mówiąc, że została mi zwrócona bez dokumentów, które wysłałem (mam kopię). Karta była zapakowana w folię antystatyczną i też jej nie było.

Każda karta do złudzenia wydawała się nowa, a jak widać dostaje chyba padła z coraz to cudaczniejszymi problemami. I tak jestem zlewany przez serwis emag i prawdopodobnie MSI.

A co jeszcze bardziej mnie wnerwia to fakt, że to właściwie pogwałca warunki gwarancji jakie podaje sobie emag.pl szczególnie ostatnia reklamacja:
§ 3
SPOSÓB I TERMIN ROZPATRZENIA REKLAMACJI
Z TYTUŁU GWARANCJI
1.Reklamacje  z  tytułu  gwarancji będą rozpatrywane poprzez naprawę  lub  wymianę  towaru na  nowy  wolny  od  wad. W  przypadku  braku możliwości naprawy  lub wymiany towaru na  nowy wolny  od  wad,  reklamacja rozpatrzona  zostanie  poprzez  zwrot  ceny  zakupionego  produktu.
Wybór rozliczenia reklamacji z tytułu gwarancji zależy tylko i wyłącznie od Gwaranta.

A jaka jest wasza opinia w tej sprawie?
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2016, 20:51:33 wysłana przez krzycho393 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI R9 270 - 3x krotna reklamacja bez pozytywnego rezultatu
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Grudzień 2016, 22:47:55 »

Witam

Jeżeli sklep (sprzedawca) olewa sprawę, to chyba najlepiej będzie to załatwić przez UOKiK. A jeżeli nie kontaktowałeś się z MSI, to spróbuj.
Niestety, ale karty AMD tak padają, i to przeważnie vRAM.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

krzycho393

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2017, 14:24:04 »

Witam

Jeżeli sklep (sprzedawca) olewa sprawę, to chyba najlepiej będzie to załatwić przez UOKiK. A jeżeli nie kontaktowałeś się z MSI, to spróbuj.
Niestety, ale karty AMD tak padają, i to przeważnie vRAM.

Poradziłem się UOKiK i mam przygotowane pismo przez rzecznika. Mam nadzieję, że coś w końcu wywalczę z tym sklepem. Bo dalsze reklamacje mijają się z celem.

blacha808080

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Styczeń 2017, 12:47:38 »

Witam . Autorze tematu posiadam tą samą kartę graficzną co ty i była już wymieniana z powodu jak na twoim pierwszym screnie. Dostałem także "nową" z tym samym problemem.
Powiem ci że śmiem twierdzić że karty wydane były z wadą fabryczną, do której MSI się nie przyzna, bo musiała by być akcja serwisowa co wiąże się z stratami finansowymi.
Moje zamrażanie obrazu i paski pojawiają się w 90% wypadków podczas przeglądania internetu, filmy yt gdy dziecko gra w gry przeglądarkowe.
nie wiem czy jest sens walczyć w moim przypadku, ponieważ sklep też nie chętnie przyjmował pierwszy raz kartęa fakt usterki w tych modelach był im dobrze znany.
Co do mnie jest to ostatnia rzecz jaka kupiłem u tego producenta.
Pozdrawiam.

Przy próbie wysłania załączników : Katalog załączników jest pełny. Spróbuj wysłać mniejszy plik i/lub skontaktuj się z administratorem.  ???  ::)

krzycho393

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Styczeń 2017, 17:17:41 »

Witam . Autorze tematu posiadam tą samą kartę graficzną co ty i była już wymieniana z powodu jak na twoim pierwszym screnie. Dostałem także "nową" z tym samym problemem.
Powiem ci że śmiem twierdzić że karty wydane były z wadą fabryczną, do której MSI się nie przyzna, bo musiała by być akcja serwisowa co wiąże się z stratami finansowymi.
Moje zamrażanie obrazu i paski pojawiają się w 90% wypadków podczas przeglądania internetu, filmy yt gdy dziecko gra w gry przeglądarkowe.
nie wiem czy jest sens walczyć w moim przypadku, ponieważ sklep też nie chętnie przyjmował pierwszy raz kartęa fakt usterki w tych modelach był im dobrze znany.
Co do mnie jest to ostatnia rzecz jaka kupiłem u tego producenta.
Pozdrawiam.

Przy próbie wysłania załączników : Katalog załączników jest pełny. Spróbuj wysłać mniejszy plik i/lub skontaktuj się z administratorem.  ???  ::)

Na ilość napraw i ludzi, którzy mieli z tą kartą problem to jest na pewno wada fabryczna. Wielka szkoda bo to był mój pierwszy kontakt z tą firmą no i jak się okazuje ostatni. A jeszcze rok temu bym powiedział, że kupię rx 470 od msi. Ale już nie.

Co do załączników wrzuć sobie na hosting zdjęć i wstaw link.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Styczeń 2017, 17:53:01 »

Niestety, karty AMD z serii R9 2x0 padają jak kaczki. To zauważyłem już dawno temu. R9 seria 3x0 oraz te nowsze RX400 są w dość dobrym stanie.
Co do załączników, nie zarządzam konfiguracją forum więc nic nie poradzę.

krzycho393

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Styczeń 2017, 20:50:07 »

R9 seria 3x0 oraz te nowsze RX400 są w dość dobrym stanie.

No cóż, bo jeszcze się nie zestarzały tak jak seria r9 2x0, więc wiele w tym temacie nie da się powiedzieć.
A okres po jakim ta karta mi wysiadła wskazuje raczej na fakt, że był to zabieg celowy.
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń 2017, 20:51:49 wysłana przez krzycho393 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Styczeń 2017, 21:22:54 »

No cóż, bo jeszcze się nie zestarzały tak jak seria r9 2x0, więc wiele w tym temacie nie da się powiedzieć.
A okres po jakim ta karta mi wysiadła wskazuje raczej na fakt, że był to zabieg celowy.
Troszkę się mylisz. Te karty od początku padały. Przeważnie był to problem z vRAM. Co nie zmienia faktu że wymiana gwarancyjna powinna być sensowna. Moja karta GTX750Ti do dzisiaj działa.

krzycho393

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Styczeń 2017, 22:12:47 »

Powiedz mi jedną rzecz pismo najlepiej skierować do biura agito czy też do magazynu serwisowego na który zawsze wysyła się na reklamację? Może to oczywiste, że biuro, ale może jest jakieś odstępstwo od reguły.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Styczeń 2017, 22:18:33 »

Osobiście bym do Agito składał pismo. Magazyn serwisowy to już trochę inna bajka.

krzycho393

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Styczeń 2017, 09:49:21 »

Osobiście bym do Agito składał pismo. Magazyn serwisowy to już trochę inna bajka.

Myślę rozwiązać to tak by pismo wraz z dokumentami, które dostawałem wysłać do biura. A niedługo po tym jak dotrze posłać kartę do magazynu serwisowego na zgłoszone RMA.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Styczeń 2017, 10:02:16 »

To już jak Tobie wygodniej. Nie zapomnij zrobić kopii dokumentów, aby nie było że "zgubili".

k-siwy

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Luty 2017, 09:49:42 »

Niestety mam ten sam problem i jak kupiłem tą kartę równe 2 lata temu pojawiał mi się bardzo sporadycznie (w 1 miesiącu 1raz potem raz na 3-4 miesiące głównie po zmianie sterowników ) tak teraz było 2-3 razy tygodniowo. MSI mi dzisiaj odpisało że spowodowane jest to moim niefirmowy zasilaczem??? (silentim DEUS serii G1 600w) polecił mi zasilacz   corsair ( ta sama półka? ) ja dałem karte do testu na dużo mocniejszym sprzęcie (kolega maniak komputerowy wszystko górna pólka a ironie fan MSI ) i problem ten sam (więc nie zasilacz bo on ma 1000) ja od tygodnia jadę na karcie  Gigabyte GeForce GTX 1060 Xtreme Gaming 6GB ( dużo mocniejsza )i śmiga mi bez zarzutu . Informatyk z firmy sprawdzał mi kompa i stwierdził że to wina karty sprzęt mam ok,  w celu potwierdzenia pożyczył mi wymagającą kartę do testów na miesiąc ( śmiga jak ta lala).
Moim zdaniem MSI wie że seria R9 270X wyszła wadliwa ( wystarczy poczytać fora ) i robi wszystko by zrzucić winę na wszystko tylko nie na kartę ,by się pozbyć odpowiedzialności za problem

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Luty 2017, 11:36:55 »

Skontaktuj się z UOKiK jeżeli MSI odmawia naprawy/wymiany gwarancyjnej.
R9 2x0 były bardzo wadliwe, każdego producenta. AMD nie włożyło w te procesory graficzne serca, i oto efekty.