Autor Wątek: GTX 1080 problem z czarnym kolorem  (Przeczytany 1248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

posiek9

• Szeregowiec
  • *
  • :
GTX 1080 problem z czarnym kolorem
« dnia: 14 Styczeń 2017, 17:03:00 »

Witam,
od pewnego momentu, niestety nie potrafię określić dokładnie, zaczęły się problemy z ciemnymi miejscami i czarnym kolorem w grach, właściwie czarny zamienia się w szary, niebieski lub np. w Titanfall 2 wygląda jak efekt ziarna (białe migające kropeczki). Próbowałem już wszystkiego, przeinstalowałem sterowniki, wciągnąłem kartę przeczyściłem i włożyłem raz jeszcze. Moja konfiguracja i7 7700k, MSI B150, 32 GB RAM, zasilacz Corsair TX650W., WIN 10 x64. Filmy również kiepsko wyglądają, zamiast czarnego są jasne plamy. Postawiłem na nowo Windowsa, niestety nic nie pomogło, próbowałem zmienić kabel hdmi, zmieniłem również monitor i nadal jest to samo.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2017, 16:12:07 wysłana przez posiek9 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: GTX 1080 problem z czarnym kolorem
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2017, 07:58:29 »

Witam

Prawdopodobnie coś jest uszkodzone w karcie. Jeżeli masz możliwość to spróbuj kartę w innym PC.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

posiek9

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń 2017, 14:58:07 »

Spróbowałem ze zintegrowaną kartą graficzną ale efekt jest ten sam, obraz z filmach jest blady, resetowałem ustawienia monitora, nic to nie dało.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2017, 15:36:05 »

Dość dziwne. Jeżeli to samo się dzieje na zintegrowanej karcie, na innym monitorze, kablu, to może to wskazywać na problem CPU lub płyty głównej. Ale ciężko stwierdzić.. Masz możliwość sprawdzić inny procesor?

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.