Autor Wątek: MSI GeForce GTX 1050 a stara płyta główna  (Przeczytany 3176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alundrin

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI GeForce GTX 1050 a stara płyta główna
« dnia: 13 Styczeń 2017, 13:34:01 »

Witam

Planuje wymianę karty graficznej ale mam problem, iż posiadam 8 letnią płytę główną - Gigabyte GA-MA790X-UD4 która posiada złącze PCI-E 2.0 x16 , sądziłem że GTX1050 będzie pasował, lecz dopiero tutaj na stronie MSI przeczytałem, iż wymagane jest PCI-E x 16 ale w wersji 3.0. Co teraz ? Przepraszam za może tak proste pytanie, ale nie siedzę w tym .

Pozdrawiam i byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI GeForce GTX 1050 a stara płyta główna
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń 2017, 14:16:36 »

Witam

Złącze PCIe 2.0 x16 może być, karty są kompatybilne wstecz. To jest kwestia tego, czy ta płyta wspiera nowsze karty graficzne. Musisz ich zapytać czy ruszy Ci karta GTX700 lub nowsza.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

alundrin

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2017, 14:24:52 »

Ok dzięki za odpowiedź.

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń 2017, 15:30:30 »

Płyta główna do wymiany (wielu popełnia ten błąd),nowa grafika będzie się "dusić" i nie osiągnie pełnej mocy,jak kupisz to sam się przekonasz (jak wielu innych).
Takie jest moje zdanie.

Przykro mi :(

alundrin

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń 2017, 15:57:02 »

pit_1975 tyle, że mam bardzo ograniczony budżet. Tak naprawdę gdybym nie wygrał monitora ASUS PG248Q to bym grafiki nie zmieniał. Wymiana płyty + najlepiej procesor + nowy RAM i robią się koszty. Ja chcę po prostu żeby działo i uruchomić jakąś nową grę. Nie musi wszystko działać na 100% wydajności. Reszta specyfikacji to AMD Phenome II 965 X4 3,4 Ghz, 4 GB DDR2 1066 Mhz + 2 dyski + zasilacz bardziej no name 510 W. Moja obecna karta Radeona HD4670 ma tylko złącze DVI więc musiałbym przez przejściówkę.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Styczeń 2017, 16:41:59 »

DDR2 + zasilacz bez nazwy... Powodzenia. Wątpię by ruszyła ta karta.

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Styczeń 2017, 17:29:54 »

Nawet gdybyś kupił grafikę serii 9xx,to też byś sobie nie pograł "komfortowo"w nowe gry.
Kumpel rok temu kupił sobie GTX970,posiadał mocniejsze bebechy od twoich,ddr3 procek 3lub4 generacji i5,widział na jutubach jak goście mają w grach po 80 fps,a u niego słabiej,a polubił rozdzielczość 4K :),mówiłem mu dokładnie to,co Tobie,bebechy do wymiany !!!!,miesiąc temu zmienił,i7 6700K i Gaming M3
I dopiero teraz zobaczył na własne oczy jak ta grafika chodzi :),gra sobie w 4K,w najnowsze gry,wcześniej procek miał 100% użycia,a teraz 17% (w GTAV)

Też wątpię by ta grafika ruszyła,to kup sobie troszkę lepszą grafikę od tej co masz teraz,ale z tymi gniazdami co potrzebujesz,nvidia ma fajne stare grafiki,i bardzo wytrzymałe.

alundrin

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Styczeń 2017, 08:35:03 »

Nawet gdybyś kupił grafikę serii 9xx,to też byś sobie nie pograł "komfortowo"w nowe gry.
Kumpel rok temu kupił sobie GTX970,posiadał mocniejsze bebechy od twoich,ddr3 procek 3lub4 generacji i5,widział na jutubach jak goście mają w grach po 80 fps,a u niego słabiej,a polubił rozdzielczość 4K :),mówiłem mu dokładnie to,co Tobie,bebechy do wymiany !!!!,miesiąc temu zmienił,i7 6700K i Gaming M3
I dopiero teraz zobaczył na własne oczy jak ta grafika chodzi :),gra sobie w 4K,w najnowsze gry,wcześniej procek miał 100% użycia,a teraz 17% (w GTAV)

Też wątpię by ta grafika ruszyła,to kup sobie troszkę lepszą grafikę od tej co masz teraz,ale z tymi gniazdami co potrzebujesz,nvidia ma fajne stare grafiki,i bardzo wytrzymałe.

Tyle że ja nie chcę grać w 4k. Z tego co napisałeś wynika że Twój kolega na podzespołach nieco lepszych niż ja grał w 4k i kiepsko mu chodziło. Nie dziwie się. Ja chcę w Full HD. Mówicie że nie uruchomi się GTX 1050 na 510 W zasilaczu no name, tyle że nie wiem czy wiecie ale ta karta nie ma dodatkowego zasialania. Bierze moc ze złącza, tak samo jak mój obecny Radeon HD4670. Maksymalny pobór mocy przez GTX 1050 to 76 W, zaś mojego Radeona 59 W. Nie wiem czy jest to tak ogromna różnica że nie ruszy. Po drugie mam pieniądze na wymianę tylko karty, a nie całego komputera.

Pozdrawiam

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Styczeń 2017, 08:59:01 »

My i tak nic nie zrobimy. Musisz pytać producenta płyty głównej o kompatybilność.
A jeżeli się spali karta, i powiesz serwisantom że zasilacz to jakiś noname, to prosto z mostu powiedzą Ci że masz pecha. Takich zasilaczy się nie kupuje, nie używa. Lepiej wymień zasilacz na coś dobrego, w miarę, i kup używaną gtx460 lub 560.

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Styczeń 2017, 13:01:09 »

Nichrom,zasilacz pewnie ma nazwę,tylko kiedyś nie było takiej "mody"na "markowe"zasilacze,i te stare są lepiej robione niż te nafaszerowane "nowinkami Intela"
i zasilacze nowe mają obsługiwać te wszystkie certyfikaty typu EUP2013 i inne takie tam......,a czy to ma wpływ na grafikę?
alundrin,jak kupisz to się dowiesz,a jak nie będzie działać,to masz pretekst do wymiany bebechów ;)
a nie lepiej kupić kabel do monitora? lub przelotkę?
w 4K nikt Ci nie każe grać,ale będziesz wiedział że mógłbyś,a to będzie korcić.
Co to za grafika?,daj linka.

alundrin

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Styczeń 2017, 13:22:43 »

Nichrom,zasilacz pewnie ma nazwę,tylko kiedyś nie było takiej "mody"na "markowe"zasilacze,i te stare są lepiej robione niż te nafaszerowane "nowinkami Intela"
i zasilacze nowe mają obsługiwać te wszystkie certyfikaty typu EUP2013 i inne takie tam......,a czy to ma wpływ na grafikę?
alundrin,jak kupisz to się dowiesz,a jak nie będzie działać,to masz pretekst do wymiany bebechów ;)
a nie lepiej kupić kabel do monitora? lub przelotkę?
w 4K nikt Ci nie każe grać,ale będziesz wiedział że mógłbyś,a to będzie korcić.
Co to za grafika?,daj linka.

Oto model karty na którą poluje :
http://www.komputronik.pl/product/343226/msi-geforce--gtx-1050-2gb-oc.html

Co do kabla lub konwertera to rozglądałem się i są oczywiście ale monitor Full HD + 8 letni Radeon HD4670 1 GB to nie będzie dobre połączenie. Mam pytanie. Gdybym się np. nie zdecydował na GTX 1050, to czy np. lepiej wybrać GT730 w wersji 4 GB DDR2 128 bit czy 2 GB DDR5 64 bit ? Ogólnie karta musi być zasilana ze złączą PCI-E. Dlatego GT740 odpada.

Pozdrawiam

alundrin

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Styczeń 2017, 13:41:02 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Styczeń 2017, 14:46:50 »

Najpierw się dowiedz czy Ci w ogóle ruszy jakakolwiek nowsza karta. Nie ma co gdybać, bo wątpię by Ci ruszyła nowsza karta.

alundrin

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Styczeń 2017, 14:55:11 »

Najpierw się dowiedz czy Ci w ogóle ruszy jakakolwiek nowsza karta. Nie ma co gdybać, bo wątpię by Ci ruszyła nowsza karta.

Czekam na odpowiedź supportu. Chyba jednak muszę porzucić myślenie o GTX 1050, gdyż jak ktoś sprawdził mój zasilacz powiedział że jest fatalny - 19A na linia 12v co daje max 228W. (12*19=228). Na podstawie testu z netu - Tu PIIx4965 + hd 4870 bierze pod obciążeniem 227W. Czyli mój procesor + mocniejszy Radeon i na styk.

Jedynie GT730 bierze mniej prądu nawet od mojego Radeona HD4670. Tylko czy odczuje różnice ...

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Styczeń 2017, 20:23:46 »

Właśnie te ampery mi nie pasowały :)
Coś mi się wydaje,że właśnie to jest moment na wymianę całego kompa,daj sobie spokój z "półśrodkami",nie ma sensu tego reanimować,stracisz czas i pieniądze.
Zawsze możesz sobie kupić używane (tańsze),ale jeszcze na gwarancji części.