Autor Wątek: Karta graficzna MSI Radeon RX 470 4GB GAMING X SERIES wibracje ekranu  (Przeczytany 1242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

qubus02

• Szeregowiec
  • *
  • :

Dzień dobry!Do niedawna wszystko było okej ale ostatnio mam dziwny problem z moją kartą graficzną.Otóż kiedy odpalam np.jakiś filmik 4k na youtube,lub kiedy gram w gry typu Star Wars Battlefront, Battlefield1/4 bądź w starsze tytuły np.gothic 1,2 czy arcania a gothic tale na ekranie widnieją przeźroczyste paski.W każdej z wymienionych wyżej aplikacji paski występują gdzie indziej ale za każdym razem tak samo.Nie są statyczne,poruszają się najczęściej z dołu do góry.Wykonują ruch schematycznie co około 1,2 sekundy.Towarzyszą temu zjawisku dziwne odgłosy wydobywające się z karty graficznej,coś w stylu trzeszczenia,chropotawego pisku.Ten pisk również występuje schematycznie i zmienia barwę swojego brzmienia wraz ze zmianą położenia pasków na ekranie.Dodatkowo dopowiem jeszcze,że(może to się widać śmieszne bądź dziwne ale może się ta cenna wskazówka państwu przydać)kable zasilające od monitora i komputera mam włożone do listwy z trzema miejscami,w tym trzecim miejscu mam w piętą lampkę nocną.Ona również wykonuje podobne do wyżej wymienionych ruchy.Jej światło jest takie jakby przerywane i co te ustalone 1,2 sekundy się to dzieje.Tak jakby paski,te odgłosy i światło płynące z żarówki ze sobą współgrały.Jak paski schematycznie się poruszają z dołu do góry i wracają na pozycje,karta graficzna wydaje te dziwne odgłosy tak i światło lampki się przerywa schematycznie!Komputer jest nowy,składany na końcu sierpnia. Wziąłem jedynie procesor i płytę główną ze starego. Specyfikacja sprzętu:Procesor Intel Core i5 2300,płyta główna gigabyte h81m[...]lga 1155,Karta graficzna MSI Radeon RX 470 4GB GAMING X SERIES,Dysk twardy wd blue 1tb,dysk ssd goodram cx200 120gb,Chłodzenie CPU SilentiumPC spartan 3 PRO,obudowa silentiumPC gladius m 20, zasilacz XFX Core TS 550W (P1-550S-GREN). Podejrzewam że ten dziwne dźwięki to trzeszczące cewki, a to co dzieje się na ekranie to wibracje spowodowane zasilaniem bo kiedy miałem mój stary zasilacz, którego używałem od początku to ten problem ie był tak widoczny wręcz powiem że takowych pasków na ekranie nie widziałem a cewki trzeszczały dopiero później. Stary zasilacz to IBOX xxx 450 w. No name a jednak żadnych problemów nie było ... ;(
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2016, 17:26:24 wysłana przez qubus02 »