Autor Wątek: MSI GTX 1060 6gb problem z chlodzeniem  (Przeczytany 13401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

danieleczek90

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI GTX 1060 6gb problem z chlodzeniem
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Kwiecień 2017, 08:29:51 »

Witam.

Kartę geforce gtx 1060 6gb od MSI kupiłem 2 dni temu w morele i również mam ten problem... W losowym czasie odpala się jeden z wiatraków i kręci jak odkurzacz drugi ani rusz. Aplikacja od MSI pokazuje 0 ruchu na wiatrakach, temperatura około 50 stopni. Jeśli lekko ruszę palcem drugi nie kręcący się wiatraczek to ładnie się rozkręca. W tym momencie kręcą się dwa a po chwili zatrzymują. Od tego czasu wszystko wraca do normy. Temperatura 61 stopni dwa wentylatory cichutko zaczynają się kręcić schładzają kartę chyba do 55 stopni i się wyłączają i tak w kółko. (bajeczka  :) tak jak powinno być ) Aż do momentu kiedy znowu wróci problem i bez powodu nagle znowu zaczyna kręcić tylko jeden hałasując przy tym niemiłosiernie :/. Co mam zrobić ? Może ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu ?

bari12pl

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Kwiecień 2017, 10:23:44 »

Witam.

Kartę geforce gtx 1060 6gb od MSI kupiłem 2 dni temu w morele i również mam ten problem... W losowym czasie odpala się jeden z wiatraków i kręci jak odkurzacz drugi ani rusz. Aplikacja od MSI pokazuje 0 ruchu na wiatrakach, temperatura około 50 stopni. Jeśli lekko ruszę palcem drugi nie kręcący się wiatraczek to ładnie się rozkręca. W tym momencie kręcą się dwa a po chwili zatrzymują. Od tego czasu wszystko wraca do normy. Temperatura 61 stopni dwa wentylatory cichutko zaczynają się kręcić schładzają kartę chyba do 55 stopni i się wyłączają i tak w kółko. (bajeczka  :) tak jak powinno być ) Aż do momentu kiedy znowu wróci problem i bez powodu nagle znowu zaczyna kręcić tylko jeden hałasując przy tym niemiłosiernie :/. Co mam zrobić ? Może ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu ?
Witaj w klubie tragedia z tymi kartami. Nie rób tego co ja gdyż swoją wysłałem w ramach gwarancji, a mogłem oddać ją w ciągu 14 dni od zakupu. Obecnie jest 10 dzień w serwisie i nie mam pojęcia kiedy dostanę z powrotem. Jak to się skończy nie wiem. Mam nadzieję że nie dostanę grafiki z wiadomością "usterki nie stwierdzono" a takie ludzie otrzymują

danieleczek90

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Kwiecień 2017, 11:07:48 »

Tak jak piszesz tragedia. Karta ładna, wydajna gdyby nie ten problem to naprawdę cicha. Tak też zrobię i ją oddam. Pieniążki oddadzą i co dalej? Kupić w innym sklepie jeszcze raz ten sam model i liczyć na nie wadliwą sztukę ? Martwi mnie też fakt co jeśli kolejnej tej samej karcie wystąpi ten sam problem po 14 dniach. Nie mam pojęcia co wybrać. Z rodziny 1060 niby ta była najlepsza. Nie mam budżetu żeby przeskoczyć i kupić model nowszy za 2 tysiące :/ W twoim przypadku jedynie co zrobić to oddawać ja do serwisu aż do bólu i w końcu oddadzą Ci pieniądze albo dadzą nową. Zastanawia mnie też czy każda karta nie ma takiego problemu tylko po prostu użytkownik uważa,że tak powinno być albo nie korzysta jak my z komputera non stop i problem nie zdąży się pojawić. ehhh.... już mnie głowa od tego boli ale coś będzie trzeba postanowić czas ucieka.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Kwiecień 2017, 12:45:27 »

Tak nie powinno być. Zachowanie powinno być takie jak opisałeś po stuknięciu w wiatraczek. Nie każda karta jest uszkodzona, ale coś wisi w powietrzu skoro tyle tych problemów.
Podajcie proszę S/N karty. Zbiorę zestaw i napiszę gdzie trzeba.

Dzięki za odpowiedź pozdrawiam.
https://forum-en.msi.com/index.php?topic=284311.0

Pamięć zawodzi na starość  ;)

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

bari12pl

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Kwiecień 2017, 15:23:59 »

Tak jak piszesz tragedia. Karta ładna, wydajna gdyby nie ten problem to naprawdę cicha. Tak też zrobię i ją oddam. Pieniążki oddadzą i co dalej? Kupić w innym sklepie jeszcze raz ten sam model i liczyć na nie wadliwą sztukę ? Martwi mnie też fakt co jeśli kolejnej tej samej karcie wystąpi ten sam problem po 14 dniach. Nie mam pojęcia co wybrać. Z rodziny 1060 niby ta była najlepsza. Nie mam budżetu żeby przeskoczyć i kupić model nowszy za 2 tysiące :/ W twoim przypadku jedynie co zrobić to oddawać ja do serwisu aż do bólu i w końcu oddadzą Ci pieniądze albo dadzą nową. Zastanawia mnie też czy każda karta nie ma takiego problemu tylko po prostu użytkownik uważa,że tak powinno być albo nie korzysta jak my z komputera non stop i problem nie zdąży się pojawić. ehhh.... już mnie głowa od tego boli ale coś będzie trzeba postanowić czas ucieka.
Owszem pieniążki oddadzą chyba będzie lepiej jak nie podasz powodu. Jeżeli dostanę nową kartę i zmieszczę się w czasie to oddam. Nie chcę mieć problemów później.

bari12pl

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Kwiecień 2017, 15:29:20 »

Tak nie powinno być. Zachowanie powinno być takie jak opisałeś po stuknięciu w wiatraczek. Nie każda karta jest uszkodzona, ale coś wisi w powietrzu skoro tyle tych problemów.
Podajcie proszę S/N karty. Zbiorę zestaw i napiszę gdzie trzeba.

Pamięć zawodzi na starość  ;)
Mi też się zdarza mam nadzieję że powodem nie jest starość. Moja karta SN: 602-V328-010B1702009481. Dzięki za pomoc :)
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień 2017, 15:32:24 wysłana przez bari12pl »

danieleczek90

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Kwiecień 2017, 18:05:32 »

Owszem pieniążki oddadzą chyba będzie lepiej jak nie podasz powodu. Jeżeli dostanę nową kartę i zmieszczę się w czasie to oddam. Nie chcę mieć problemów później.
rozumiem, że drugi raz MSI nie zaufasz. Ja chyba również, wezmę Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 6GB nic innego nie wymyśle. Szkoda MSI... szkoda... A wy co doradzacie ?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Kwiecień 2017, 18:28:46 »

rozumiem, że drugi raz MSI nie zaufasz. Ja chyba również, wezmę Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 6GB nic innego nie wymyśle. Szkoda MSI... szkoda... A wy co doradzacie ?
A jaką masz płytę główną?
Jakbyś też mógł SN karty podać..

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

danieleczek90

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Kwiecień 2017, 19:15:07 »

A jaką masz płytę główną?
Jakbyś też mógł SN karty podać..
  Płyta główna MSI Z270 TOMAHAW.  SN karty graficznej napisze po świętach jak wrócę do domu.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień 2017, 19:27:53 wysłana przez danieleczek90 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Kwiecień 2017, 20:38:32 »

Płyta główna MSI Z270 TOMAHAW.
W tym przypadku drobna podpowiedź: każda karta, byle nie Gigabyte.

danieleczek90

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Kwiecień 2017, 21:35:38 »

W tym przypadku drobna podpowiedź: każda karta, byle nie Gigabyte.
Możesz napisać coś w tym szerzej? Szukałem informacji odnośnie karty przy wyborze płyty głównej i nie znalazłem nic o tym żeby się gryzła z jakąkolwiek kartą.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Kwiecień 2017, 21:44:51 »

Płyty MSI gryzą się z kartami Gigabyte. Nie zawsze, ale sporo problemów jest. Przeważnie czarny ekran.
Nie mogę powiedzieć co jest nie tak, ale sposób w jaki Gigabyte buduje swoje karty gryzie się z MSI.

bari12pl

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Kwiecień 2017, 22:17:37 »

Trudno powiedzieć to zależy co na to serwis wcześniej miałem MSI 750 TI i nie mogę złego słowa o niej powiedzieć. Tak jak Nichrome napisał mogą się zdarzyć wadliwe przedmioty ale wydaje mi się że zdecydowanie za dużo tych przypadków z chłodzeniem.

danieleczek90

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Kwiecień 2017, 23:28:21 »

Nie mogę powiedzieć co jest nie tak, ale sposób w jaki Gigabyte buduje swoje karty gryzie się z MSI.
i właśnie wbiłeś mi klina czuje się jakbym nie wiedział nic i wszystkie fora recenzje poszły się paść. Nie mam zielonego pojęcia jak ugryźć ten problem.

Trudno powiedzieć to zależy co na to serwis wcześniej miałem MSI 750 TI i nie mogę złego słowa o niej powiedzieć. Tak jak Nichrome napisał mogą się zdarzyć wadliwe przedmioty ale wydaje mi się że zdecydowanie za dużo tych przypadków z chłodzeniem.
oby po serwisie było wszystko dobrze, a jeśli nie. Zastanawiałeś się nad inna kartą ?

bari12pl

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Kwiecień 2017, 00:43:06 »

i właśnie wbiłeś mi klina czuje się jakbym nie wiedział nic i wszystkie fora recenzje poszły się paść. Nie mam zielonego pojęcia jak ugryźć ten problem.
 oby po serwisie było wszystko dobrze, a jeśli nie. Zastanawiałeś się nad inna kartą ?
Wahałem się między MSI 1060 6gb a, ASUS STRIX GAMING OC 6GB :)
PS. Wesołych Świąt wszystkim życzę.