Autor Wątek: MSI GTX 1060 6gb problem z chlodzeniem  (Przeczytany 13382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

furtakd

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI GTX 1060 6gb problem z chlodzeniem
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Luty 2017, 01:00:30 »

Mam dokładnie taki sam problem z moim GTX 1070. Wygląda to na niedopracowany produkt, wadliwy!. Jeśli MSI będzie robić problemy z reklamacją proponuję nagłośnić sprawę w mediach a następnie wejść na drogę sądową.

adamdoliwa

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Luty 2017, 02:53:42 »

Mam dwie karty MSI - u siebie w kompie 1070 Gaming X u syna 1060 Gaming X 6gb - karty świetne - przede wszystkim ciche !!!. - działają bez zarzutu - szkoda że już płyty główne nie są tak fajne...

Ale niestety wcześniej młodemu kupiłem wersje 1060 Gaming - bez X - na pamięciach microna - trafiła mi się sztuka - i tam też był problem z jednym załączającym się na maks.  jednym wentylatorem a drugi się nie załączał - ponoć problem dotyka najczęściej wersji bez X i z micronami na pokładzie - jak można poczytać w necie - być może trzeba cisnąć MSI o rozwiązanie programowe w postaci nowego bios-u. Podobne sytuacje (losowe włączanie i wyłączanie wentylatorów) były na kartach Gigabyte - ale tam problem rozwiązano aktualizacjami biosu

Doominq

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Luty 2017, 22:25:29 »

Witajcie,
przepraszam za długi brak odzewu - nawał pracy, plus czekałem na odpowiedź serwisu.

Muszę poinformować, że serwis MSI się NIE popisał. Karta wróciła nieruszona, w opisie zwrotu "Nie stwierdzono usterki". Przy zgłoszeniu serwisowym wszystko dokładnie opisałem i załączyłem płytę z filmem w którym był wyraźnie pokazany problem.

Przyznam szczerze że nie wiem co robić. Wyrzuciłem 1500 i dostałem SZMELC, tak, SZMELC, który działa jak chce. Najgorsze jest to, że gdy problem wystąpi jedyną radę jest wyłączenie komputera lub muśnięcie wentylatora ;)

Osobiście zawiodłem się MSI. Słabe wsparcie klienta zarówno online jak i telefoniczne. Serwis - zero pomocy. Nie dostałem nawet informacji na jakim sprzęcie sprawdzali kartę, w jakich warunkach... kompletnie nic. Oczywiście w sklepie nic nie wiedzą, dodzwonić się nie idzie... NIE POLECAM.

Mam nadzieję, że ta wiadomość dotrze do jak największej liczby osób i uchroni ich to przed pakowaniem się w produkty MSI ;)

A tutaj proszę, okazuje się, że problem występował już w starszych kartach:

co ciekawe powysyłałem wszystkie znalezione w internecie materiały do serwisu... pewnie nawet nie zerknęli ;)

Pozdrawiam

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Luty 2017, 22:31:44 »

W GTX970 był to okropnie duży problem. Połowa została naprawiona vBIOSem, druga część wymagała wymiany w serwisie (błąd mechaniczny). Napiszę gdzie trzeba i poproszę by sprawdzili to i tamto przy produkcji.

Podajcie S/N swoich kart.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

Doominq

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Luty 2017, 22:38:16 »

@Nichrome - dzięki. Jesteś jedyną pomocną w tym wszystkim. Takich osób brakuje w supporcie MSI :P

S/N: 602-V328-05SB1608018967

Ostatnio wgrywałem najnowszy BIOS, nic to nie dało. Problem występuje bardzo losowo, o czym już wspominałem wcześniej.
Spróbuję podrzucić kartę do znajomego żeby przetestował u siebie, aczkolwiek wątpię żeby był to problem jakiegoś innego elementu w komputerze, skoro jak widać nie jest to jedyny przypadek ;)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Luty 2017, 23:54:42 »

Robię co mogę :) Prawda jest taka, że serwis jest zawalony zgłoszeniami, i nie zdziwiłbym się gdyby testy trwały 5 minut, i stwierdzenie braku problemu padło po 6 minucie.
Z 1 S/N nic nie zrobię, zbyt duże prawdopodobieństwo że jest to po prostu przypadek.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

Doominq

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Luty 2017, 01:46:51 »

Eh, no numerów seryjnych nie wytrzepię :/
Przypadek przypadkiem, dlaczego klient, ten przypadkowy, ma cierpieć ? Okej, można mówić ze usterka jest niewielka, wprawdzie karta działa... Ale jest strasznie irytująca, człowiek chce sobie pograć z kumplami przy chwili wolnego a tu "sorry, nowa grafa mi szaleje, muszę wyłączyć komputer" :|

Jeszcze zrozumiałbym gdybym napisał: "karta nie działa". Ale opisałem szczegółowo problem, wysłałem zdjęcie, podałem linki do przypadków które znalazłem w internecie, a oni zlali temat totalnie...

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Luty 2017, 03:45:15 »

Oczywiście że nie wyczarujesz. Ale jak już inni się podłączyli ze swoim "też mam ten problem" to mogą pomóc.. ?

bari12pl

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Kwiecień 2017, 18:43:37 »

Oczywiście że nie wyczarujesz. Ale jak już inni się podłączyli ze swoim "też mam ten problem" to mogą pomóc.. ?
Witam mam taki sam problem jak Doominq mój SN: 602-V328-010B1702009481. W obecnej chwili czekam na powrót karty z serwisu.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Kwiecień 2017, 19:06:51 »

Inna partia. Więc tradycyjnie, wadliwa 1 sztuka na 100 czy 1000 wyprodukowanych.

bari12pl

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Kwiecień 2017, 19:15:35 »

Inna partia. Więc tradycyjnie, wadliwa 1 sztuka na 100 czy 1000 wyprodukowanych.
Wydaje mi się że to niczego nie tłumaczy usterki się powtarzają u innych osób co widać po komentarzach w każdym razie na drugi dzień po zakupie oddałem ja do sklepu  mam nadzieję że dla mnie wszystko dobrze się skończy.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Kwiecień 2017, 20:24:43 »

A jakiej innej usterki się spodziewasz? Takie prawo przedmiotów. A to że się powtarza, to nic z tym nie zrobisz. Jest to tedyna część ruchoma karty.

bari12pl

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Kwiecień 2017, 21:00:23 »

A jakiej innej usterki się spodziewasz? Takie prawo przedmiotów. A to że się powtarza, to nic z tym nie zrobisz. Jest to tedyna część ruchoma karty.
Po tym co napisał Dominq o serwisie można jedynie nie kupować więcej produktów tej firmy. Dam znać co będzie w moim przypadku obym nie dostał śmiesznej odpowiedzi typu "Nie stwierdzono usterki"

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Kwiecień 2017, 21:17:51 »

Tak czy inaczej, bardziej ciekawi mnie fakt, że tutaj (na bardzo mało popularnym forum) jest więcej zgłoszeń tego typu, niż na globalnym forum (tam już z 3 miesiące nie widziałem zgłoszenia tego typu).

bari12pl

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Kwiecień 2017, 21:47:40 »

Tak czy inaczej, bardziej ciekawi mnie fakt, że tutaj (na bardzo mało popularnym forum) jest więcej zgłoszeń tego typu, niż na globalnym forum (tam już z 3 miesiące nie widziałem zgłoszenia tego typu).
Dzięki za odpowiedź pozdrawiam.
https://forum-en.msi.com/index.php?topic=284311.0