Strony: [1] 2 3 ... 5

Autor Wątek: MSI GTX 1060 6gb problem z chlodzeniem  (Przeczytany 13381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

raxon9222

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI GTX 1060 6gb problem z chlodzeniem
« dnia: 16 Listopad 2016, 03:25:18 »

Witam, wczoraj zakupilem karte msi gtx 1060 6gb i juz mam z nia problem... Mianowicie, przy niektorych grach zalacza sie wentylator na karcie, problem w tym ze karta nie ma wtedy nawet 60stopni i nawet gdy wylacze gre to moze tak chodzic non stop. Pomaga tylko restart komputera, ktos mial podobny problem i sobie z nim poradzil?

Plyta glowna: msi z97 gaming 3
Procesor: i5-4690K

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI GTX 1060 6gb problem z chlodzeniem
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Listopad 2016, 03:28:56 »

Witaj

Już czytałem na forum (globalnym).

Masz może GamingApp albo Afterburner zainstalowane?
Spróbuj poprzez Afterburner, zmienić prędkość wentylatorów.

Podaj też S/N karty oraz aktualny plik vBIOS (GPUz zezwala na zrobienie kopii zapasowej vBIOS, zrób to, wrzuć na chmurę [Google Drive, Dropbox itp] i podaj link).

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

raxon9222

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Listopad 2016, 03:36:07 »

S/N: 602-V328-010B1609003245
BIOS: 86.06.0E.00.27

Mam GamingApp i niestety nie pomogl

@Edit
Niestety przy zgrywaniu biosa wyskakuje blad ze plik nie moze byc zapisany.

@Edit2
Jakies 30 min temu postanowilem usunac aplikacje GamingApp, pomyslalem ze to moze przez nia tak dziwnie zachowuje mi sie karta. Problem zaczal sie dzisiaj rano gdy wlaczylem opcje by sprawdzic co dokladnie robi ''cooling'' cos tam i wlasnie wtedy karta zaczela sie krecic na takich obrotach a przycisk nie reagowal przez co musialem uruchomic ponownie komputer. Teraz, przy ponad 30 min grania w The Division karta ani razu nie wlaczyla wentylatorow, wczesniej zalaczal sie po jakis 5-15min.
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad 2016, 03:54:56 wysłana przez raxon9222 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Listopad 2016, 04:38:20 »

A jaka była temperatura podczas gry?

Jest aktualizacja dla Twojej karty. Tutaj link.
https://drive.google.com/file/d/0B5nL3qkW48VASWJYM2N2NjdjSUk/view?usp=sharing

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

raxon9222

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Listopad 2016, 13:11:59 »

Gdy wentylator sie zalaczal? 50-55 stopni, a po odinstalowaniu gamingapp to nawet nie zalaczyl bo temp nie przekroczyla 65stopni.
Hmm, dziwne bo program od geforce pokazuje mi ze mam wszystko aktualne :) zara zainstaluje i sprawdze.
Dzieki.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Listopad 2016, 15:29:33 »

GeForce nie poda aktualizacji do vBIOS.

raxon9222

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Listopad 2016, 22:44:47 »

Niestety problem dalej wystepuje, przed chwila znowu zalaczyl sie wiatrak przy temp 50stopni... A co do update biosu, jakim programem polecasz to robic? Niestety ale nigdy nie robilem update biosu w kartach graficznych i nie chce niczego popsuc. Jezeli po tym update dalej beda te same obiawy to czy karta kwalifikuje sie do reklamacji? czy moze ten blad jest tylko na niektorych konfiguracjach komputera, z tego co widzialem to duzo osob na zagranicznych forach ma z tym problem.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Listopad 2016, 00:48:50 »

Jedyny program do aktualizacji vBIOS karty (nvidii) to NVFlash: >Pobierz<
Gwarancja nie ulega zmianie, bo wysłałem Ci plik prosto z serwera MSI.

raxon9222

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Listopad 2016, 14:59:09 »

Niestety, po aktualizacji biosu dalej jest ten sam problem. A co do gwarancji to zle mnie zrozumiales, chodzilo mi o to ze jezeli zadna z tych metod nie zadziala i ciagle bede mial ten sam problem to czy takie samoczynne wlaczanie sie wiatrakow kwalifikuje ja do oddana do reklamacji. Bo juz nie wiem czy to jest wada techniczna tego modelu czy moze oprogramowania albo jakiegos bledu spowodowanego innymi podzespolami komputera.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Listopad 2016, 15:20:41 »

Może być wada techniczna. Wtedy owszem, pod gwarancję się kwalifikuje.

spamr08

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Grudzień 2016, 22:39:36 »

Witam.
Czy ktoś jeszcze ma ten problem z niewyłączającymi się wentylatorami?
U mnie właśnie zaobserwowałem ten problem. Czy jest na to rozwiązanie czy to faktycznie wada fabryczna i karta do wymiany?

Doominq

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Styczeń 2017, 16:49:00 »

Witajcie,
mam ten sam problem. Co prawda jest on bardzo losowy. Zdarza się, że karta działa przez tydzień bez problemu. Po tygodniu problem potrafi wystąpić 2 razy w ciągu 30 minut...
Posiada ktoś jakieś rozwiązanie ? Może ktoś podrzucić najnowszy BIOS dla testu ?

Dodam tylko, że serwis totalnie zlewa sprawę. To chyba mój ostatni produkt od MSI - support i obsługa klienta to totalna porażka :/

Edit: Moja karta to MSI GTX 1060 Gaming X. Ogólnie wygląda to tak, że jeden wiatrak potrafi wyć jak odkurzacz i działać z maksymalną prędkością, a drugi nie działa wcale. Wszystkie programy do monitorowania obrotów wentylatorów pokazują wtedy wartość 0 :|

Edit2: Wygląda to tak samo jak na filmie:

Pomijam fakt, że miała to być bardzo cicha karta, a tu wyje wiatrak i cewki piszczą jak szalone.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2017, 17:29:55 wysłana przez Doominq »

m.maciagiewicz95

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Styczeń 2017, 01:09:13 »

Dodając mam podobnie na moim GTX 970 , co jakis czas wentylator rozkręca się na max prędkosc mimo że w msi afterburner pokazuje prędkosc 0 RPM , dopiero wyłączenie komputera i włączenie pomaga bo restart nic nie daje. Podlega takie cos gwarancji ?

antekmeble

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Luty 2017, 02:28:03 »

Witam . Zakupiłem kartę wczoraj :( ten sam problem :(
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2017, 02:30:32 wysłana przez antekmeble »

marshal2

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Luty 2017, 21:22:26 »

Witajcie,
mam ten sam problem. Co prawda jest on bardzo losowy. Zdarza się, że karta działa przez tydzień bez problemu. Po tygodniu problem potrafi wystąpić 2 razy w ciągu 30 minut...
Posiada ktoś jakieś rozwiązanie ? Może ktoś podrzucić najnowszy BIOS dla testu ?

Dodam tylko, że serwis totalnie zlewa sprawę. To chyba mój ostatni produkt od MSI - support i obsługa klienta to totalna porażka :/

Edit: Moja karta to MSI GTX 1060 Gaming X. Ogólnie wygląda to tak, że jeden wiatrak potrafi wyć jak odkurzacz i działać z maksymalną prędkością, a drugi nie działa wcale. Wszystkie programy do monitorowania obrotów wentylatorów pokazują wtedy wartość 0 :|

Edit2: Wygląda to tak samo jak na filmie:

Pomijam fakt, że miała to być bardzo cicha karta, a tu wyje wiatrak i cewki piszczą jak szalone.

Mam identyczny problem z moim 1070 - piszesz że serwis olał sprawę, czyli odsyłałeś kartę na gwarancji do serwisu?  Co powiedzieli? Czy załączyłeś im nagranie video ?
Strony: [1] 2 3 ... 5