Autor Wątek: MSI Radeon RX 480 Gaming X 8GB - Pytanie przed zakupem.  (Przeczytany 1463 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziadekpl2

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Radeon RX 480 Gaming X 8GB - Pytanie przed zakupem.
« dnia: 13 Listopad 2016, 16:14:20 »

Witam .

Chciałbym zadać pytanie w sprawie karty - MSI Radeon RX 480 Gaming X 8GB ponieważ słyszałem że model referencyjny (oryginalny od AMD) może "spalić" port PCI-E ponieważ karta pobiera zbyt dużo mocy poprzez ten port , pytanie teraz czy karta niereferencyjna czyli wyżej wymieniony model od MSI może również spalić port ?  , karta od AMD ma 1 złącze 6-pin ,a karta od MSI ma 1 złącze 8-pin, teraz pytanie czy model od msi ma usprawniona sekcję zasilania i nie pobiera już tyle mocy z PCI-E czy jednak ten problem też jej dotyczy ?

Wybrałem ten model ponieważ wolę karty od  AMD i nie chcę kupować karty Nvidii i nie jest mi potrzebna taka karta która ''da radę ze wszystkim na ULTRA'' 

Może ktoś z was ma tą kartę i czy sprawia wam ona jakieś problemy ?, serdecznie proszę o jakieś wskazówki i porady  :)

Moja specyfikacja to:
Procesor : I7 6700K  4.0 Ghz
RAM : Kingston HyperX 2x8 Gb 3000Mhz XMP
Płyta Główna : MSI Z170A Gaming M3
HDD : WD Black 1TB
Zasilacz : Thermaltake SmartSE 630W

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI Radeon RX 480 Gaming X 8GB - Pytanie przed zakupem.
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Listopad 2016, 17:59:50 »

Witaj

Pierwsze słyszę o tym problemie.
Ale:
jeżeli problem by dotyczył kart MSI (i prawdopodobnie nie tylko MSI), to:
A- zostały by one wycofane i by całkowicie zniknęły z rynku (lub poprawiona wersja by została wypuszczona)
B- AMD by ostrzegło by nie kupować RX480
C- Zbyt wielu użytkowników by mówiło na ten temat, w rezultacie na każdej stronie typu XKom, Komputronik itd te karty by miały najniższe możliwe opinie.

Osobiście omijam AMD z powodu sterowników i trzymania kaloryfera w  obudowie (grzeją się cholery, AMD to dość ciepłe karty) . A z Nvidii o dość podobnych parametrach, GTX1060 fajnie się sprawdza.

Tak więc: jeżeli problem by istniał, to żadna firma by nie sprzedała RX480. A został on pewnie rozwiązany, bo tak czy siak, każdy robi swoje PCB, układy chłodzenia i zasilania.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

dziadekpl2

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI Radeon RX 480 Gaming X 8GB - Pytanie przed zakupem.
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Listopad 2016, 15:25:41 »

Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości , karta może i ciepła jednak mi to nie przeszkadza mam bardzo dobrze wentylowaną obudowę,  jednak prosił bym o rozwinięcie twojej myśli na temat sterowników AMD , co w nich jest nie tak ?