Autor Wątek: Nie moge zrobic OC na Płycie Głównej B150A GAMING PRO (7978)  (Przeczytany 3074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

laskowski90

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam Wszystkich mam problem by na Płycie Głównej B150A GAMING Pro (7978) podkręcic procesor Intel Core i5 6600k
Ja chcąc zmienić na 4.2 GHz to mi wybija na 3.9 GHz a pisze w UEFI normalnie OC proszę o pomoc
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2017, 07:05:58 wysłana przez laskowski90 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Nie moge zrobic OC na Płycie Głównej B150A GIMING PRO (7978)
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopad 2016, 15:21:51 »

Witaj

Płyty serii B, H nie nadają się do OC i są zablokowane przez Intel. Potrzebujesz płytę z serii Z.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

laskowski90

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Nie moge zrobic OC na Płycie Głównej B150A GAMING PRO (7978)
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Styczeń 2017, 07:07:57 »

To dlaczego jest na UEFI OC?  dlaczego intel to zablokował? I czy jest jakieś zmotyfikowane UEFI?

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Styczeń 2017, 10:13:26 »

To dlaczego jest na UEFI OC?
Bo tak wygląda na wszystkich płytach głównych,z OC i bez OC.
dlaczego intel to zablokował?
Pytanie raczej do Intel,zakazali podkręcania na innych chipsetach niż "Z170",i ten zakaz obowiązuje też innych producentów.(I było o tym głośno już rok temu)
Dlaczego Microsoft nakazuje producentom "hardware"/laptopy do wydawania sterowników tylko dla Win10?
Dlaczego Nvidia tworzy dobre sterowniki dla nowych kart graficznych serii 10xx,a seria 9xx jest "degradowana"?
Jak nie wiadomo o co chodzi,to wiadomo że o kasę,jeżeli to nowa płyta główna,kupiona parę dni temu,to pogadaj ze sprzedawcą i wymień na Z170
będziesz musiał dopłacić i po problemie (niestety),ale czy warto?,procesor mocny i pewnie w grach masz zużycie 40% na rdzeniach.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń 2017, 12:36:33 »

Intel zablokował podkręcanie na płytach z innych serii niż "Z"  już od serii Haswell (2013) a nawet na Sandy/Ivy Bridge z "odpowiednim" BIOSem. Potem to już się ciągnie, a producenci muszą blokować płyty spoza serii Z. I modyfikacja BIOSu może by i coś dała, ale procesor sam w sobie też jest zaprogramowany byś nie podkręcił na płycie innej niż Z.

laskowski90

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Luty 2017, 20:52:05 »

Co do wymiany tej płyty to chyba już nie przejdzie kompa mam juz z 10 miesięcy ale szczerze mam czasami problemy w grach bo kiedy gram w np. GTA V to kiedy wjadę w miejsce procesorowe to jest kiszka a chciałbym moja i5 6600k wykorzystać na maxa tez mam problem z grafika bo mam ta 970 4G i ma te pól giga wolne i kiedy wjadę w ustawieniach na te wolne GTA 5 już ma czkawki juz nie wiem co mam robić :(

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Luty 2017, 09:22:11 »

W tym przypadku bym stawiał na  kartę. Sam miałem gtx970, i w szczególności GTA V się dławiło. Na i7 też.