Autor Wątek: Z170A Gaming M3 a kompatybilnosc ssd na m2  (Przeczytany 1116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mateuszj2

• Szeregowiec
  • *
  • :
Z170A Gaming M3 a kompatybilnosc ssd na m2
« dnia: 09 Listopad 2016, 16:36:19 »

Czesc, ostatnio skladalem komputer na tym mobo + dysk transcend mts800 m2 sata. Dysk w ogole nie byl wykrywany w biosie. Napisalem wiadomosc do europejskiego oddzialu transcend czy ich dysk jest kompatybilny z plyta msi (dysk ten jest kompatybilny wg listy na stronie msi) i dostalem odpowiedzi z w oddzialow. Wedlug jednej odpowiedzi wszystko powinno dzialac jak nalezy, natomiast wg drugiej dysk ten nie jest wspierany pobiewaz msi uzywa interfejsu pcie w swoich slotach m2 a nie sata. Jaka jest prawda? Czy dysk ten powinien dzialac? Dysk zwrocilem juz do sklepu i teraz zastanawiam sie nad wyborem nowego i tutaj pytanie czy ta plyta obsluzy plextora m8pegn na inferfejsie m2 pci nvme?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Z170A Gaming M3 a kompatybilnosc ssd na m2
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Listopad 2016, 17:57:42 »

Witaj

Każdy dysk z interfejsem M.2 powinien działać bez problemu. Najważniejsze chyba to zaktualizować BIOS do najnowszej wersji, bo wiem że wiele dysków było niewykrywanych bez nowego BIOSu.
Wiem też że żeby ustawić dysk M.2 jako bootowalny (zakładam że takie masz intencje) to niestety z tym Ci nie pomogę. Nie mam dysku M.2, a wiem że ten wymaga większej "zabawy" w konfiguracje BIOSu.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.