Autor Wątek: Problem z instalacją sterowników MSI GTX 1070 GAMING X  (Przeczytany 2764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karol.walczak00

• Szeregowiec
  • *
  • :
Problem z instalacją sterowników MSI GTX 1070 GAMING X
« dnia: 06 Listopad 2016, 19:28:11 »

Witam, mam takowy problem, zakupiłem kartę graficzną jak w tytule, MSI GTX 1070 GAMING X 8GB do mojego kompa:
Procek: i5 6600K
MOBO: MSI Z170A Gaming M3
RAM: 2x8 GB G.SKILL RIPJAWS 5 3000Mhz (CL15)
PSU: CORSAI TX650 WATT
SSD: PLEXTER M6S
HDD: SEAGATE 1TB

i po odpaleniu kompa i załadowaniu windowsa 10 64bit, nie mogę zainstalować karty, a dokładnie nie mogę zainstalować sterowników.
Robiłem to ręcznie, ściągałem sterowniki bezpośrednio ze strony Nvidii, przez aplikację Nvidia Expiriance, instalowałem sterowniki dostarczone na płycie CD z kartą graficzną i nic.
Za każdym razem ten sam komunikat, ("program nvidia nie może kontynuować pracy" Ten sterownik graficzny NVIDIA nie jest zgodny z tą wersją systemu Windows).
Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że jest problem że instaluje złą wersję sterowników do wersji windowsa, a tak nie jest. Zresztą jak się instaluje stery poprzez aplikację Expiriance, on sam wie jaką wersję sterowników wybrać.
Przeinstalowałem system na WIN 7 i to samo.

Obecnie wrzuciłem do kompa mojego poczciwego GTX 460 i wszystko działa jak trzeba, ale nie po to wydałem przeszło 2k zł, żeby karta była zainstalowana jako Podstawowy sterownik graficzny microsoft.

Czy ktoś coś może poradzić? jutro zamierzam oddać na gwarancji, ale może ktoś miał podobny przypadek?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Problem z instalacją sterowników MSI GTX 1070 GAMING X
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2016, 20:34:00 »

Witaj

Jaka wersja BIOS płyty głównej?
Masz może możliwość podpiąć kartę do innego PC?

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

karol.walczak00

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad 2016, 03:55:02 »

Wersja biosu płyty to A.6 z 2016-05-17. Widzę że jest jeszcze nowsza ktora wyszła dość nie dawno. Ale ja wiem czy upatrywac coś w płycie jeśli moja stara karta chodzi. Chyba że pod katem tego ze karta jest nowsza niż wersja biosu płyty.

Sprawdzałem tą kartę w innym sprzęcie, jest to mój stary komputer, co ma i3 540, plyta jakas od gigabyta, raczej przeciętna i jeszcze ma szynę PCI EXPRESS nie 3.0 a 2.0 i dokładnie tak samo się działo.

Nie jestem zwolennikiem updatow biosu bo kiedyś taki update skończył się u mnie tragicznie.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Listopad 2016, 07:34:18 »

Możliwe że dostałeś wadliwą sztukę. Aczkolwiek, spróbowałbym (osobiście) aktualizację BIOSu.

karol.walczak00

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Listopad 2016, 07:40:42 »

narazie podziękuje z updatedem biosu, bo bylem w sklepie gdzie kupowałem kartę i sprzedawca powiedział mi że kiedyś mieli podobny przypadek i karta była walnięta. Zatem ta zostanie mi wymieniona na nową, muszę poczekać 2-3 dni. Jestem troche pod wrażeniem, że tak bezproblemu sklep wymienia towar na nowy. Odezwę się jak dostanę nową i zobaczę jaki będzie efekt.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Listopad 2016, 07:41:56 »

Ok nie ma sprawy.
Sklepom zależy coraz bardziej na klientach. Poza tym, prawo jakieś obowiązuje.  ;)

karol.walczak00

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Listopad 2016, 19:30:14 »

Wracam, dostalem nowa karte i wszystko dziala. Stara oddalem do sklepu. cos musialo z nia byc nie tak.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Listopad 2016, 20:37:27 »

No to super. Dzięki za info  :)