Autor Wątek: X460DX - problem z bluetooth pod Win 10.  (Przeczytany 4075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wyczesthe

• Szeregowiec
  • *
  • :
X460DX - problem z bluetooth pod Win 10.
« dnia: 04 Listopad 2016, 14:56:34 »

Witam.

Po zaktualizowaniu, a nawet zainstalowaniu systemu na czysto wraz z wszystkimi sterownikami laptop przez chwile działa bez zarzutu a później pojawia się  problem z bluetooth, a mianowicie samoczynnie się włącza i wyłącza cały czas i nie reaguje na skrót klawiaturowy FN + F8. Wszystkie inne skróty i przyciski działają. Świeżo po instalacji pierwsze użycie skrótu działa prawidłowo, włącza i wyłącza bluetootha. Problem pojawia się po restarcie lub dłuższej pracy laptopa i jak się już pojawi to występuje cały czas. Czy ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził?

Pozdrawiam

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: X460DX - problem z bluetooth pod Win 10.
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopad 2016, 14:59:34 »

Witaj

Jest to dość wiekowy sprzęt (bez obrazy).
Laptop działał poprawnie wcześniej? Na jakim systemie?

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

wyczesthe

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Listopad 2016, 16:12:36 »

Wiem, że jest wiekowy aczkolwiek pod Win7, z którym go kupiłem działał bez zarzutów.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopad 2016, 16:45:15 »

Spróbuj więc spowrotem Win7.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

wyczesthe

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopad 2016, 16:51:08 »

Może się nie zrozumieliśmy. Cały czas działałem na Win7 ale chciałem przesiąść się na nowszy system. Po zmianie systemu napotkałem niżej opisany problem i dla tego założyłem temat na forum w nadziei otrzymania pomocy.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Listopad 2016, 17:04:17 »

Niestety, laptop nie wspiera Win10. Nawet Win8.1 zostal juz pominiety. Jezeli sterowniki pobrane nie pomagaja, to nic nie zrobimy.
Znajdz w laptopie model modulu Bluetooth i poszukaj w internecie sterownikow pod karte do win10.

wyczesthe

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Listopad 2016, 01:46:38 »

Pobrałem odpowiednie sterowniki i Windows nawet ogarnął, że to nie jest "uniwersalne urządzenie Windows", tylko konkretna karta bluetooth, ale nie pomogło. Sprawdziłem zarówno na Win 10 jak i Win 8.1. Raczej nie jest to winą sterownika karty tylko "Radio Switch" lub "System Control Manager (SCM)" czyli MSI się nie popisało... Teraz będę wiedział, żeby na przyszłość nie brać pod uwagę laptopów ich produkcji.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Listopad 2016, 01:56:30 »

Trudno by jakakolwiek firma aktualizowała sterowniki pod laptopy z procesorem drugiej generacji..

wyczesthe

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Listopad 2016, 17:17:51 »

Nie oczekuje, żeby na tym sprzęcie działał Win 10, ale chociaż W8.1 by się wysilili. Wtedy jeszcze nie był taki stary...

Po za tym jakoś Lenovo i ThinkPad działa bez problemu ze wszystkimi sterownikami, więc jednak są firmy które się przykładają.