Autor Wątek: Który windows lepszy?  (Przeczytany 1600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alien1990

• Szeregowiec
  • *
  • :
Który windows lepszy?
« dnia: 31 Październik 2016, 21:05:08 »

Witam,

Zamówiłem niedawno nowego laptopa do gier, GE62VR z GTX 1060 i mam w związku z tym pytanie. Muszę jednak do niego wrzucić coś nowszego niż XP. Mam dostęp do 7, 8.1 i 10 z programu stundeckiego Politechniki Wrocławskiej. Który z nich polecacie? Czy nie będzie problemu z 7 i sterownikami niej? Albo z Microsoftowym spywarem w 10? Swoją drogą okienka z 8 też nie przemawiają do mnie.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Który windows lepszy?
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Październik 2016, 21:36:47 »

Witaj

Jakim spywarem? Jeżeli masz na myśli to że Microsoft szpieguje użytkowników w jakiś tam sposób, to jest to "problem" już od XP SP2 lub SP3 (nie pamiętam dokładnie). Więc nie ma to za bardzo znaczenia..
Win10 działa OK jak dla mnie. Tylko z mojej perspektywy, warto omijać aktualizację Anniversary Edition, wiele osób ma różne problemy (laptop, desktop, bez znaczenia).

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

pit_1975

• Pułkownik
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Październik 2016, 21:55:16 »

A na stronie producenta masz sterowniki tylko do win 10 :)
może na win8.1 też zadziałają,ale wystarczy że braknie jednego składnika i pozostaje tylko dycha.

dawid4714

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Luty 2017, 21:17:21 »

Ja polecam Win 7 pro. Na pojedyńczą instalację wychodzi taniej niż reszta,
lecz także z mojej opinii jest drugim najlepszym OS programistycznym po Linuxie.
8.1 także posiada wiele zalet, lecz nawet jeśli nie odpowiada ci wygląb z nim związany,
jest wiele programów zdolnych zmienić wygląd start menu z Win 8.1 na jakikolwiek inny, a nawet własny niestandardowy.

Win 7 pro nie powinno mieć żadnych problemów ze sterownikami po instalacji,
lecz należy pamiętać że ten system nie posiada podstawowych sterowników do portów takich jak USB 3.1.
Dlatego też, te porty mogą nie działać podczas instalacji.
Poza tym, laptop sam powinien odnaleść sterowniki po podłączeniu do internetu poprzez Windows Live update i MSI live update 6.

Jeśli obawiasz się o programy exclusywnie stworzone dla Win 10, to Win 7 pro w szczegulności (wykluczając Win 7 Home czy Win 7 ultimate), powinno zawierać sterowniki kontabitylności softwaru