Autor Wątek: msi 970 Gaming - FX-9370 pytanie - problem  (Przeczytany 1093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

osa_1993

• Szeregowiec
  • *
  • :
msi 970 Gaming - FX-9370 pytanie - problem
« dnia: 10 Październik 2016, 21:27:21 »

Witam serdecznie mam do panstwa pytanie bo nie wiem jakie rozwiązanie najlepsze.

moja dziewczyna chciała mi zrobić niespodziankę i zakupiła procesor amd fx-9370.    moja płyta główna to msi 970 gaming i teoretycznie obsluguje amd fx +.
lecz w praktyce na stronie nie sa kompatybilne.         Nie chciałem jej zrobić przykrości i wrzuciłem tego procka pod plyte podlaczylem. ogolnie wszystko działało i tu byłem zdziwiony bo nawet w jakies tam gry grałem.  plyta czytała fx'a  lecz po jakims czasie zaczął się resetować.   

troche poszperalem w internecie i niektore osoby jakims cudem "podpinały" pod tą płyte glówną ale nie mam pojęcia zielonego jak.

1.znacie jakis sposob moze na to ? bo myslami chcialem przejsc powoli na intela na jakiegos i5-i7, lecz jak by sie udało to zrobic to bym sie wstrzymał.
2. sprzedac tego fx'a i budowac cos innego
3.  jakas wasza propozycja ?     

*jesli zle cos napisalem, to przepraszam z góry, troche poszpiechu bo taki nie miły wieczor :p 

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: msi 970 Gaming - FX-9370 pytanie - problem
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Październik 2016, 06:08:40 »

Witaj

Prawda jest taka że nie ma płyty głównej która by w 100% działała z CPU FX 9xxx.  Taki procesor że szkoda czasu. Znajomy w sumie kilka płyt użył,  i każda miała z tym prockiem problem.
Jeżeli masz możliwość to lepiej zwrócić do sklepu i kupić FX8xxx albo przejść na Intel.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.