Autor Wątek: Problem z załadowaniem windowsa?  (Przeczytany 3065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mrmacior12221

• Szeregowiec
  • *
  • :
Problem z załadowaniem windowsa?
« dnia: 29 Wrzesień 2016, 21:10:11 »

Witam. Mam dość nietypowy problem. Więc tak. Aktualnie posiadam win. 8.1. płyta główna MSI, karta graficzna AMD Radeon , procesor i5... Ale myślę że to takie mało ważne informacje. Sytuacja wygląda tak. Instaluje najnowsze stery do grafiki, Wszystko hula. Do czasu. Jak wyłącze komputer na 5 minut, po czym ponownie go włącze to jest tak: Logo MSI, ok. Logo windowsa jak się ładuje- OK. I zaraz po tym jak się załaduje windows, jest czarny ekran. Jest delikatnie podświetlony, monitor się nie wyłącza. I komputer stoi. Nie idzie dalej. Muszę go zresetować, wtedy się załaduje. Jest to irytujące. Ma ktoś z was taki problem? Dodam:
Wczesniej mialem płyte gigabyte , stary zasilacz i inny procesor. Teraz wszystko zmieniłem (nawet windows na innym dysku jest) a problem nadal ten sam był. O co chodzi? Zauważyłem też jedno, że jak miałem zwykłą ósemke i jakies tam sterowniki to nie było tego. Dopiero jak mam 8.1 i te sterowniki nowe, wszystko zaczelo sie pierdzielic.  EDIT: dodam , że nie widze kursora. po prostu nic. tylko podswietlony czarny ekran.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Problem z załadowaniem windowsa?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Wrzesień 2016, 21:49:41 »

Witaj

Jaki zasilacz?
Windows byl na swiezo instalowany?
Jaka plyta glowna?

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

mrmacior12221

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Wrzesień 2016, 02:15:19 »

Cześć :)  zasilacz: Antec VP-PC 500W (dodam, że na wcześniejszym zasilaczu to samo było) Windows: Najpierw 8, później aktulizacja do 8.1  Płyta: MSI H81M PRO-VD (H81 PCI-E DDR3)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrzesień 2016, 13:40:35 »

Spróbuj świeżego Windowsa 8.1 zainstalować. Najpierw format dysku, potem instalacja.
Jaka wersja BIOS płyty głównej?
Spróbuj też może bez karty graficznej (tzn odłącz ją od płyty głównej i zasilania).

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.

mrmacior12221

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Wrzesień 2016, 16:57:38 »

Windowsa za niedlugło przeinstaluje. Wersja BIOSU P.20 , Odłączyć ją od zasilania,ale sterowniki te zostawić tak?  Ogólnie mi się wydaję że to przez albo sterowniki albo kartę graficzną. Bo taki sam problem miałem na wcześniejszej płycie głównej itp.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Wrzesień 2016, 21:02:59 »

Odlacz od zasilania, wypnij od plyty i odinstaluj sterowniki. Zainstaluj sterowniki Intela od iGPU i zobacz zachowania wtedy.
Windowsa w trybie UEFI instalujesz moze? Jaka to dokladniej karta graficzna?

mrmacior12221

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Październik 2016, 02:20:40 »

W jaki sposób mam zainstalować windowsa w trybie UEFI? Możesz mi przedstawić sposób jak to zrobić? Jest to Asus Radeon HD7790.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Październik 2016, 02:56:31 »

Skoro nie wiesz to na pewno nie masz  :)
http://www.centrumxp.pl/Windows8/2478,Instalacja-Windows-8-z-wykorzystaniem-UEFI.aspx

Skontaktuj się z ASUSem i poproś o najnowszą wersję vBIOS.
Sprawdzałeś już bez karty graficznej?

mrmacior12221

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Październik 2016, 03:13:04 »

Nie. jeszcze nie sprawdzałem. Na razie nie brak czasu :) Mam im napisac po prostu że chcę najnowszą wersję vBios?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Październik 2016, 04:41:07 »

Mam im napisac po prostu że chcę najnowszą wersję vBios?
Tak. Razem z instrukcją flashowania. Możliwe że będziesz musiał podać jakieś info (np. numer seryjny karty).

mrmacior12221

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Październik 2016, 17:09:20 »

Dobra, postąpiłem troszkę inaczej. Rejestrując swoją kartę, zauważyłem że można napisać do supportu. Tak zrobiłem. Napisałem im cały problem który tu go napisałem. Zobaczę co mi odpiszą. Być może że będę musiał odesłać ją na gwarancję. Kto wie. Póki co, dzięki za pomoc :)

dawid4714

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Luty 2017, 21:19:46 »

Czy próbowałeś wyciągnąć baterie z karty matki by ją zresetować?