Autor Wątek: Laptop dla architektki.  (Przeczytany 931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iwona-szopinska

• Szeregowiec
  • *
  • :
Laptop dla architektki.
« dnia: 26 Wrzesień 2016, 01:44:29 »

Jestem architektka, mama dwojga maluszkow, ktora wraca do pracy. Moj dotychczasowy laptop Acer, genialny, po 6 latach uzywania, po prostu padl bezpowrotnie.
Szukam teraz laptopa do pracy na takich programach jak: AutoCAD, Archicad, Atlantis, Photoshop, 3DS Max.
Udalam sie w tym celu do sklepu komputerowego i zaproponowano mi dwa laptopy:

1. MSI WT72 6QI-422 /w cenie ok.1800 euro/,

2. MSI WS72 6QJ-029 /w cenie ok. 2700 euro/.

Jestem laikiem w sprawach komputerowych. Ktory przyda mi sie bardziej? Zazwyczaj pracuje na dwoch-trzech programach. W zadne gry nigdy nie gralam i grac nie zamierzam. Laptop tylko do pracy, do zybkiej pracy, do nauki.

Czy ktos moze cos mi podpowiedziec na temat ktory laptop lepszy dla architekta?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Laptop dla architektki.
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Wrzesień 2016, 02:45:06 »

Witaj

Mam nadzieje ze z odpowiedzia poczekasz do jutra, ja juz niestety dostepu do komputera nie mam, a mobilnie ciezko cokolwiek napisac i porownac.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Laptop dla architektki.
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Wrzesień 2016, 02:39:06 »

Witaj

Osobiście, bym wybrał WS72 6QJ.
Dlaczego? :

Procesor Intel Xeon, bardziej się nadaje do tego typu zadań niż Intel Core i7 (ale też by swoje zadanie spełnił)
Laptop jest lżejszy od WT72.
Ma mocniejszą kartę graficzną i więcej dostępnej pamięci graficznej (4GB zamiast 2GB).
Oba mają "certyfikaty" do używania z programami Adobe itd, ale jednak WS72 jest ogólnie mocniejszy, więc wiele zadań wykonasz po prostu szybciej (obliczenia, rendering itd).

Jeżeli cena jest za wysoka, lub uważasz że nie potrzebujesz tak mocnego laptopa, to WT72 spełni oczekiwania.

Nie, nie pracuję dla MSI. Jakiekolwiek uwagi, pretensje, skargi, proszę kierować do MSI.
Nie udzielam pomocy przez Prywatne Wiadomości.