Autor Wątek: MSI GTX1060 Gaming 6GB - wysokie zuzycie VRAM  (Przeczytany 1436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

damianlorencki

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI GTX1060 Gaming 6GB - wysokie zuzycie VRAM
« dnia: 18 Wrzesień 2016, 17:18:33 »

Witam
Zakupiłem 2 dni temu GTX 1060 Gaming 6GB i mam dziwny problem - w czasie grania w mało wymagającą grę na niskich ustawieniach (we wszystkie gry grałem bez problemów na Radeonie HD7790 2GB), zużycie pamięci jest na początku niskie, a po pewnym czasie dochodzi do 100% - wszystko zaczyna się zacinać, mimo że gra działa zaledwie w FullHD. Po wyłączeniu gry i wszystkich możliwych programów, po około 20 minutach nadal mam 89% zużycie VRAM.
Ktoś wie, co może być tego przyczyną?
Jak sprawdzić, jaki proces obciąża VRAM karty, bo wszystkie znana mi programy pokazują tylko stopień zużycia VRAM a nie pokazują procesów, które go zużywają?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI GTX1060 Gaming 6GB - wysokie zuzycie VRAM
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Wrzesień 2016, 09:46:11 »

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

damianlorencki

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI GTX1060 Gaming 6GB - wysokie zuzycie VRAM
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Wrzesień 2016, 17:06:08 »

Zainstalowałem program, faktycznie pokazuje zużycia, ale u mnie problem jest dość zagmatwany. Otóz nienormalnie wysokie zużycie VRAM dotyczy tylko 1 gry sieciowej - Ghost Recon Phantoms. Gra jest puszczona w najniższych detalach i powinna zużywać niecałe 1,5GB VRAM, a tymczasem podczas rozgrywki zużycie VRAM rośnie skokowo aż do 6GB.  Program Process Esplorer ani żaden inny, który znalazłem w sieci, nie pokazuje, jaki proces zajmuje te 6GB, a zwolnić pamięć VRAM udaje mi się dopiero po przelogowaniu Windows lub restarcie PC.
Problem ma chyba związek z ręcznymi ustawieniami grafiki, jakich używam w grze i mam wrażenie, że nie da się go rozwiązać - może kolejna wersja sterowników NV coś poprawi