Autor Wątek: Bios nie wstaje Gaming z170 m5  (Przeczytany 1135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tome16

• Szeregowiec
  • *
  • :
Bios nie wstaje Gaming z170 m5
« dnia: 03 Wrzesień 2016, 15:58:34 »

Po aktualizacji biosu w windowsie( WIEM BYLEM GŁUPI) instalacja zatrzymała system i pomógl tylko reset. Jak sie okazało wcale nie pomógl bo bios nie wstał i zostałem z czarnym ekranem. Mógłby ktos pomoc?

Na razie próbowałem czyścic Cmos, płyta wyświetla mi komunikaty F2 i F9. Zgrałem jakieś biosy do pendrive i sprbowałem go flashować, ale nie wiem czy robie to dobrze bo dalej nie działa. Zauważylem też, że gdy pendrive jest włożony to mam komunikat F2 zaraz po jego wyciągnieciu zmienia sie na F9. Pendrive ma byc bootowalny czy nie? Dziękuje za pomoc.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Bios nie wstaje Gaming z170 m5
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Wrzesień 2016, 19:19:47 »

Witaj

Pendrive w formacie FAT32. Odłącz wszystkie urządzenia USB oraz dyski HDD/SSD i optyczny. Na pendrive TYLKO plik BIOS i nic więcej. Jeżeli to nie pomaga, to mogiła.
Jak to nie pomoże, to MSI lub lokalny serwis który ma programer SPI. MSI myślę na gwarancję przyjmą.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

tome16

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Wrzesień 2016, 19:36:42 »

To odłącze myszke i klawiature i sprobuje. Bios mam 1.2 taki byl od nowosci. Co do pena jest FAT32 ale uzyc jakiegod programu zeby byl bootable czy tylko sam plik i nic wiecej. Sprubuje na razie samego pliku biosu na pustym pendrive.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Wrzesień 2016, 22:21:36 »

Sam plik.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.