Autor Wątek: GTX 970 Gaming 4G - przestaje wysyłać sygnał do monitora  (Przeczytany 1228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grzywacz1985

• Szeregowiec
  • *
  • :
GTX 970 Gaming 4G - przestaje wysyłać sygnał do monitora
« dnia: 30 Sierpień 2016, 07:11:21 »

Witam serdecznie

Płyta główna: MSI Z97 Gaming 5
Wersja BIOSu: E7917IMS
Procesor:Intel Core i5 4690K
Chłodzenie procesora: SilentiumPC Grandis XE1236
Grafika: MSI GeForce GTX 970 Gaming 4G
Dysk twardy: Crucial MX200 250GB + WD Caviar 750 GB SATA/300
Pamięć RAM: HyperX Savage 2133 Mhz CL11 4 x 4GB
Zasilacz: SilentiumPC Deus 600W 80 Plus Bronze
System Operacyjny: Windows 10 64 bit

Kartę kupiłem w maju 2015 roku. Jakieś dwa miesiące temu zaczął mi się powtarzać losowy problem z brakiem sygnału. Ostatnio się nasila. Podczas gry (Deus EX: Mankind Divided ; Diablo III ) w trakcie gry nagle ekran robi się czarny, pojawia się komunikat NO SIGNAL i jedynym rozwiązaniem wtedy jest restart komputera. Nie ma niestety zależności w którym momencie gra się wyłączy.

A na przykład w Batman: Arkham Knight na ponad 30h gry nie wyskoczył taki błąd ani razu. Tak samo testy obciążeniowe nie pokazują błędów.

Próbowałem reinstalować sterowniki, zmieniałem kabel, sprawdzałem temperatury karty w FurMark (maksymalnie 70 stopni po OC)

Nie wiem czy jest sens reklamować kartę. Jeśli odeślę do producenta to może się tak wydarzyć, że błąd u nich nie wystąpi.

Pozdrawiam i proszę o poradę.

EDIT: Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w "Moim Centrum Wsparcia" można posługiwać się językiem polskim przy pytaniach, czy tylko w języku angielskim?

« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2016, 07:33:11 wysłana przez grzywacz1985 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: GTX 970 Gaming 4G - przestaje wysyłać sygnał do monitora
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sierpień 2016, 15:09:31 »

Witaj

Jeżeli masz możliwość, to spróbuj kartę z innym zasilaczem. W innym PC też mogłoby pokazać gdzie leży problem.

Centrum Wsparcia.. jeżeli przechodzisz do formy przez Polską stronę, to wydaje mi się że po Polsku możesz pisać.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.