Autor Wątek: Radeon 270x Gaming 2GB Nie pozwala uruchomić się systemowi.  (Przeczytany 1475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rasnyabinghi97

• Szeregowiec
  • *
  • :
Radeon 270x Gaming 2GB Nie pozwala uruchomić się systemowi.
« dnia: 27 Sierpień 2016, 22:39:46 »

Płyta główna: MSI Z87-G45 Gaming
Procesor:Intel Core i5 4670k
Grafika: Msi Radeon R9 270X 2GB Gaming
Dysk twardy: ADATA 120 GB SSD
Pamięć RAM: Crucial 16GB DDR3 1600
Zasilacz: SilentiumPC Deus 500W
System Operacyjny: Windows 8.1 64 bitt

Komputer działał dobrze przez rok z ta kartką, systemem i tym samym wszelkim oprogramowaniem jak i sprzętem. Nic z komputera nie jest podkręcone, bios zostaw zresetowany.
Podczas gry w niezbyt wymagającą grę Kerbal Space Program komputer nagle wyświetlił bluescreena lecz bez żadnych napisów, po prostu niebieskie tło. Próba ponownego uruchomienia kończy sie na czarnym ekranie, który pojawia się zaraz po wyświetleniu loga płyty głównej i obracaniu kółka ładowania systemu. Raz na 2-3 uruchomienia zamiast czarnego ekranu pojawia się okno wyboru opcji uruchomienia. Nie ma tam funkcji napraw. Po uruchomieniu w trybie awaryjnym zauważyłem, że nie da się uruchomić sterownika karty. Usunąłem wiec wszelkie foldery ATI AMD z Program files, wgrałem na pulpit z pendrive najnowszą instalkę sterowników ze strony MSI i uruchomiłem komputer. Ten sie uruchomił tak, jakby karta była nowa, włączyłem instalator sterowników, 10 sekund trwała instalacja po czym ekran się wyłączył tak jak wcześniej podczas uruchamiania systemu i znowu nie rusza. Próbowałem z kartą w innych slotach PCI-E, napięcia zasilacza na wtyczkach 6 pin do karty są równe i wynoszą 12,25V. Po uruchomieniu komputera z zintegrowanej karty graficznej Intela wszystko działa normalnie i z komputerem nie ma żadnych problemów. Mimo dobrego chłodzenia komputera (obudowa Regnum L50 z 4 wentylatorami w środku) było dość ciepło ze względu, ze mam w pokoju 33 stopnie. Ale temperatura karty według programu Speccy nie przekraczała 65 stopni. Wszystkie wentylatory na karcie działają gdy podepnę ją do komputera, wiec raczej to nie problem z przegrzewaniem.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Radeon 270x Gaming 2GB Nie pozwala uruchomić się systemowi.
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sierpień 2016, 05:00:01 »

Witaj

Najprawdopodobniej trzasnęła karta. Skontaktuj się ze sprzedawcą w sprawie naprawy/wymiany gwarancyjnej.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

rasnyabinghi97

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sierpień 2016, 11:22:39 »

Niestety karta została zakupiona wcześniej w 2014 roku i gwarancja już jej nie obejmuje (była kupiona na firmę)

Chyba że to nie ma wpływu i wciąż przysługują mi 3 lata gwarancji mimo tego.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2016, 11:29:15 wysłana przez rasnyabinghi97 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sierpień 2016, 18:18:46 »

Cóż, zapytaj sprzedawcę.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.