Autor Wątek: Zasilanie procesora  (Przeczytany 2072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fuku

• Szeregowiec
  • *
  • :
Zasilanie procesora
« dnia: 27 Sierpień 2016, 13:21:11 »

Witam zakupiłem geaming 3 mam pytanie jak podpiąć zasilanie procesora? Mam wpiętą jedną wtyczke 4pin komp działa normalnie, ale mam jeszcze jedną wolną 4pin wtyczkę opisana cpu2 przy zasilaczy. Czy taką wtyczkę tez muszę tam wpiąć?
Jeszcze jedno pytanie nie mam w ogóle dzwięku bios przy uruchomianiu kompa bikl pik coś takiego, czy ta płyta nie daje znać dzwiękiem przy uruchamianiu
zasilacz jaki mam OCZ StealthXStream 2 600W
A i jeszcze pytanko mam do audio, na płycie jest taki przesuwak który można dać prawo lewo do czego on służy? Po lewej stronie patrząc na płyte
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień 2016, 13:27:27 wysłana przez fuku »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Zasilanie procesora
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpień 2016, 18:39:23 »

Witaj

Jeśli chodzi o zasilanie to dodatkowych wtyczek od zasilacza nie musisz używać skoro nie ma gdzie podpiąć.
Nowsze płyty MSI nie wydają dźwięku BIOS jeżeli wszystko jest OK.
Co do przesuwaka, to jeżeli dźwięk masz wporządku to nie ma sensu ruszać. Jeśli masz problemy, to z tego co wiem, to podpinasz adapter, do tego adaptera wpinasz wtyczkę molex od zasilacza i przesuwak na prawo ustawiasz.
Direct Audio Power do bezpośredniego zasilania układu dźwiękowego Audio Boost 2

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

fuku

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sierpień 2016, 22:48:00 »

A więc tak, znalazłem opis wtyczek na zasilaczu i jest cpu1 i cpu2 i te dwie udało się podpiąć, działa ok :)
Co do dzwięku tego przesuwaka to gdzie to podłączyć na płycie głównej? chociaż do czego to jest? dźwięk mam w porządku więc tylko i wyłącznie z ciekawości:)
Jeszcze jedno pytanko, jest dioda MSI i ona w jakich momentach się zapala? lub mruga?

No dobra ostatnie pytanko w biosie po lewej stronie jest oc geaming gdy zmienię to oczywiście procek się podkrręci z 3.5 na chyba 3.9 Jakie są bezpieczne temperatury ? procesor 4690k chłodzenie mam   SILENTIUMPC SPARTAN 3 LT  i obudowe  Zalman Z3 Plus Midi Tower

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sierpień 2016, 04:54:10 »

Nigdy nie używałem adaptera do dźwięku więc sam nie wiem jak działa. W instrukcji obsługi jest na pewno informacja.
Dioda MSI.. która dioda? Jest ich kilka jeżeli się nie mylę.
Co do temp procka, to przy 100% stresie, 75C jest OK. Najlepiej trzymać poniżej 70C ale jeżeli podkręcenie jest ważniejsze, to do 75C można trzymać.

fuku

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sierpień 2016, 10:43:14 »

Dziękuje za Twój czas poświęcony na odpowiadanie, mam jeszcze jedno pytanie jest gdzieś w biosie możliwość włączenie tego dzwięku bip pik
? dodam że audio mam enabled coś innego jest do włączenia?  Dioda to koło karty graficznej, nawet nie wiem gdzie są inne :)

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Sierpień 2016, 10:51:36 »

Dźwięku BIOS nie da się włączyć by piszczało przy uruchomieniu, tak jak pisałem wcześniej.
A jeżeli jest problem, to musisz mieć podłączony specjalny głośniczek żeby wydawał piski. Kosztuje z 5-10zł i podłączasz wg instrukcji.

Jeśli chodzi o diodę, to nie mam pojęcia. Zerknij do instrukcji obsługi (internet coś mi siada i już 30 minut pobieram instrukcję 8MB .. ) Możliwe że ta dioda jest od aktywności dysku, lub jeżeli używasz XMP dla zwiększenia częstotliwości RAMu.

fuku

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sierpień 2016, 15:10:36 »

Tak tak wiem, mam ten głośniczek podłączony no ale nie ma dzwięków, jest chyba tak jak p[isałeś że msi nie ma tych dzwięków

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Sierpień 2016, 20:53:17 »

Nie "chyba", tylko tak jest. Od Ivy Bridge jeżeli się nie mylę (albo i wcześniej).

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sierpień 2016, 21:06:28 »

Dźwięk będzie,ale dopiero wtedy gdy będziesz mieć problem,to znaczy,gdy uszkodzony zostanie procesor,ram itd (czyli tradycyjnie).
Podczas uruchamiania,nie ma dźwięku,tak samo jak w laptopach (troszkę mnie ten dźwięk irytował,ale to  dlatego że przyzwyczaiłem się do laptopa).
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2016, 21:35:32 wysłana przez pit_1975 »

fuku

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Wrzesień 2016, 11:29:49 »

Dziękuje za odpowiedź, a jak już mam okazje to zapytam jeszcze o pobór prądu jak procesor jest podkręcony dużo więcej pobiera ? bp z 3,5 na 40 dużo to więcej będzie? procek 4690k

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Wrzesień 2016, 13:53:42 »

Teoretycznie troszkę więcej,ale tylko wtedy gdy będzie naprawdę obciążony
jak podkręcisz procka i będziesz np tylko przeglądał strony,to nadal będzie pobierać tyle co nie podkręcony
tu masz taki test
http://hexus.net/tech/reviews/cpu/71265-intel-core-i5-4690k-devils-canyon-22nm-haswell/?page=8

jak chcesz wiedzieć dokładniej,to musisz skorzystać z "watomierza".

fuku

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Wrzesień 2016, 12:40:06 »

Dziękuje bardzo za wszystkie odpowiedzi Pozdrawiam :)