Autor Wątek: Corsair Vengeance LED DDR4 a MSI Z170A Gaming  (Przeczytany 1140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

v3n90m

• Szeregowiec
  • *
  • :
Corsair Vengeance LED DDR4 a MSI Z170A Gaming
« dnia: 24 Sierpień 2016, 13:47:23 »

Hej, mam pytanie na support liście nie ma pamięci które planuję zakupić

RAM: https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-led-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-white-cmu16gx4m2c3200c16-929853/
Mobo: https://pl.msi.com/Motherboard/support/Z170A-GAMING-PRO-CARBON.html#support-mem

Co w takim wypadku? Jest szansa że będą kompatybilne lub jakaś aktualizacja biosu może to naprawić? Czy lepiej się nie bawić i wybrać inne ramy? Chociaż te najbardziej mi się podobają i wolałbym z nich nie rezygnować.

pit_1975

• Generał
  • :
Odp: Corsair Vengeance LED DDR4 a MSI Z170A Gaming
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpień 2016, 14:16:49 »

Powinny działać na 99%,to że nie ma ich w testach na stronie producenta,nie oznacza że nie będą działać,tych pamięci mogło nie być na rynku w czasie testów płyty głównej
a i tak nie sprawdza się wszystkich rodzai pamięci (jest to nie możliwe),te testy na stronie są wynikiem współpracy użytkowników z MSI,jak sobie kupisz i będą działać,to napisz do MSI i umieszczą je w tym teście jako kompatybilne,a jak nie będą działać (wątpię),to Morel.... nie będzie Ci robił problemów ze zwrotem lub wymianą na inne.
Pamięci które ja posiadam też nie widnieją w testach mojej płyty głównej a działają.
Pamięci ładne,też lubię takie świecidełka :) ,one świecą różnymi kolorami? świecą tak sobie "własnym życiem",czy zależy od obciążenia/pracy pamięci ram?

v3n90m

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Corsair Vengeance LED DDR4 a MSI Z170A Gaming
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sierpień 2016, 14:41:02 »

Ok dziękuje za szybką odpowiedź. Te korsarze świecą białym ledem sa też takie które świecą tylko na czerwono.  Z tego co wiem to nie posiadają trybów świecenia ale nie jest mi to potrzebne bo i tak w obudowie montuję 2 paski led rgb+w ze sterowaniem radiowym.

Gdzieś na rynku można znaleźć geile rgb ale wymagają dodatkowego zasilania i trochę komiczne wyglądają kabelki odchodzące z kości ram.