Autor Wątek: Z97 GAMING5 problem z grafiką  (Przeczytany 1344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sylwester.kulisz

• Szeregowiec
  • *
  • :
Z97 GAMING5 problem z grafiką
« dnia: 15 Sierpień 2016, 06:55:47 »

Płyta główna: MSI Z97 GAMING5
Numer seryjny 601-7917-010B1506004632
Wersja BIOSu + ewentualnie firmwaru : V1.13
Procesor:Intel Core i5 4460
Grafika: ASUS GT740 1GB DDR5, sprawdzane też na RADEON R9 380 2GB DDR5
Dysk twardy: Crucial BX100 250GB (CT250BX100SSD), Seagate ST1000DM003 1TB sATA III
Pamięć RAM: GOOD RAM GYB1600D364L10/8G DDR3 8GB
Zasilacz: CHIEFTEC GPS600AB
System Operacyjny: sprawdzone na Windows 7PRO, 10PRO

Opis problemu:zakupiłem grafikę RADEON R9 380, przez dwa dni chodziło wszystko bez problemowo. po dwóch dniach obraz zachowywał się jakby nie było sterownikow do grafiki, a mianowicie przycinał, przy przewijaniu strony pokazywał się pasek jakby nie nadążał z odświeżaniem strony i delikatnie skakał obraz przy tej czynności. Działo mi się to na systemie WIN10. Na wszelki wypadek zainstalowałem sterowniki ze strony producenta karty (asusa) nie dało to efektu więc ściągnołem najnowsze ze strony AMD lecz efekt był ten sam. Zainstalowałem win 7 ale działo się to samo. Kartę oddałem na gwarancję i zamontowałem zapasową jaką mam ASUS GT740 1GB DDR5. Jak sie okazuje na tej karcie efekt jest identyczny. Sterowniki najnowsze wgrane (nawet sprawdzalem na starszych wersjach) sprzęt rozpoznany prawidlowo, a dalej komputer zachowuje się jakby nie miał sterowników. Obraz klatkuje, przycina, nie nadąża z odświeżaniem. Bardzo to utrudnia granie w co kolwiek i oglądanie filmów gdzie dynamicznie zmienia się obraz bo powstają poziome linie zakłócające oglądanie. Testowałem też na 3 monitorach. Sterowniki do płyty najnowsze, Bios także zaktualizowałem do najnowszego.
Prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Z97 GAMING5 problem z grafiką
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Sierpień 2016, 07:44:05 »

Witaj

Spróbuj z kartą zintegrowaną. Tzn: całkowicie usuń kartę GT740 z komputera, i odinstaluj wszystkie sterowniki Nvidia i AMD (mogą zostać resztki plików). Użyj DDU (Display Driver Uninstaller) w trybie awaryjnym/bezpiecznym aby odinstalować te sterowniki. Podłącz monitor pod płytę główną i zainstaluj sterowniki Intel'owskie, i zobacz czy jesteś w stanie oglądać filmy bez przycinek.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Sierpień 2016, 08:08:49 »

Miałem kiedyś podobny problem,nic nie pomagało,te same efekty na Intelu i GTX
ale w moim przypadku problem był prozaiczny,po instalacji windy było ok,ale po "moich ustawieniach pod siebie" windowsa,były takie same objawy co u Ciebie
przewijane strony się przycinały,filmy dzieliły na połowę przy szybszym ruchu kamery
nie zmieniałeś czasem ustawień wizualnych? (efekty wizualne,kompozycje itd...) tapeta na pulpicie jest normalna czy zmieniona na jakąś "Twoją" ulubioną?
większa rozdzielczość innej tapety może to powodować (niestandardowa),u mnie tak było,zmieniłem rozdzielczość tapety do takiej jak te w windzie i po problemie.

sylwester.kulisz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Sierpień 2016, 10:43:38 »

Witaj

Spróbuj z kartą zintegrowaną. Tzn: całkowicie usuń kartę GT740 z komputera, i odinstaluj wszystkie sterowniki Nvidia i AMD (mogą zostać resztki plików). Użyj DDU (Display Driver Uninstaller) w trybie awaryjnym/bezpiecznym aby odinstalować te sterowniki. Podłącz monitor pod płytę główną i zainstaluj sterowniki Intel'owskie, i zobacz czy jesteś w stanie oglądać filmy bez przycinek.
na zintegrowanej dzieje się to samo, sprawdzałem
Miałem kiedyś podobny problem,nic nie pomagało,te same efekty na Intelu i GTX
ale w moim przypadku problem był prozaiczny,po instalacji windy było ok,ale po "moich ustawieniach pod siebie" windowsa,były takie same objawy co u Ciebie
przewijane strony się przycinały,filmy dzieliły na połowę przy szybszym ruchu kamery
nie zmieniałeś czasem ustawień wizualnych? (efekty wizualne,kompozycje itd...) tapeta na pulpicie jest normalna czy zmieniona na jakąś "Twoją" ulubioną?
większa rozdzielczość innej tapety może to powodować (niestandardowa),u mnie tak było,zmieniłem rozdzielczość tapety do takiej jak te w windzie i po problemie.
nic nie zmieniałem w ustawieniach wszystko standardowe, te objawy mam zaraz po wgraniu windowsa i sterowników nic nie zmieniając w ustawieniach

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Sierpień 2016, 10:46:27 »

Oddaj komputer do lokalnego serwisu. Problemem może też być procesor.

sylwester.kulisz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Sierpień 2016, 11:50:12 »

Oddaj komputer do lokalnego serwisu. Problemem może też być procesor.
procesor też sprawdziłem, przetestowałem go różnymi programami nawet tymi od intela i wszystko wypadło pozytywnie, została tylko płyta

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Sierpień 2016, 12:51:56 »

To już sam zdecyduj. Osobiście bym sprawdził w serwisie, bo jak okaże się że to nie jest płyta, to stracisz tylko czas. A programy nie zawsze wszystko opowiedzą.