Autor Wątek: Uwalona auktualizacja biosu w MSI B85-G43 Gaming?  (Przeczytany 1511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

se8a

• Szeregowiec
  • *
  • :
Uwalona auktualizacja biosu w MSI B85-G43 Gaming?
« dnia: 13 Sierpień 2016, 11:36:19 »

Witam.
Zacznę od tego że aktualizowanie biosu na płytach MSI B85-G43 Gaming jest spierdzielone.
2,5 roku temu po zakupie nowego komputera profilaktycznie chciałem zaktualizowac bios płyty z wersji C.2 do najnowszej wersji C.4.
Wykonałem to metodą pliku na pendrivie, oczywiście proces aktualizacji stanął w samym środku i płyta sie uwaliła, byłem ponad 3 tygodnie bez komputera który dopiero co złożyłem.

Jak przyszła płyta (czy to nowa czy z wgranym biosem, nie wiedziałem jak to sprawdzić, ale ta płyta miała już wersję biosu C.0 - ku*wa mać.

Dobra nic, jak działa to niech działa, będę się martwić jak będą problemu.
A były problemy bo pierwsza wersja biosu ma w cholerę błędów, od okazjonalnego nie wykrywania dysków po podkręceniu, szalenie ustawień obrotów wentylatorów które się rozkręcały mimo braku obciążenia CPU i ustawień ich obrotów w UEFI, aż po dzisiejszy przypadek kiedy wszystkie dyski uruchomiły się w trybie SATA II zamiast SATA III, zauważyłem że coś jest nie tak po samej wydajności, sprawdzam w hd tune - sprawa jasna.
Skoro wszystkie dyski spadły w starszy tryb, płyta, trzeba w końcu zrobić update.

No to jako że ostatnio uwaliłem pedrive, to tym razem zaryzykowałem i postawiłem na proces automatyczny przez MSI Live Update.

Znalazło najnowszy bios, ściągneło, uruchomił się ekran jak na screenie i zamarło....
Aplikacja sie nie zawiesiła jako tako bo animacja dalej działa, ale już 5 godzin tak stoi i nic się nie dzieje.

Z TYM ŻE, nie mam pewności czy w ogólę proces nadpisywania biosu się w ogóle rozpoczął. Na tym filmiku w 1:16 widać ze wyskakuje czarne okno "wiersza poleceń" (??), i dopiero uruchamia się grafika aktualizacji, a czarne okno dalej siedzi w tle na filmiku a u mnie się nawet nie pokazało (chyba, jak kliknałem aktualizuj to zamknąłem oczy na 3 sekundy - nauczony poprzednią porażką ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I Teraz mam problem, bo nie wiem czy bios płyty jest uwalony czy nie, teraz komputer funkcjonuje normalnie(orpcz tego że dyski pracują w sata II), własnie z niego piszę, aplikacja do aktualizacji dalej wykonuje animację w tle, i tyle.
I tu moja obawa, co będzie kiedy w końcu będę musiał zresetować komputer, albo choć na chwile zabraknie prądu.
Czy jednak proces nadpisywania się nie rozpoczął i komputer bedzie taki jak zawsze, czy jednak będę posiadaczem ładnego pudełka z elektroniką oraz monitora wyświetlającego głęboką czerń.
Nie stać mnie na czekanie kolejnych 3 tygodni jeśli jednak płyta uwalona, za dużo pracy poza komputerem, za mało wolnego czasu który bym jednak chciał spędzić w relaksujący sposób, w którym komputer jednak pełni duża rolę - chciałem 2 raz wieśka 3 przejść! 3 dni temu dopiero kupiłem nowa grafikę żeby wreszcie pograc w wysokich detalach płynnie, GTX 1060 - TEŻ MSI GAMING!

Co mogę zrobić w mojej sytuacji? Jest jakiś psosób spod poziomu pracy systemu aby się upewnić sprawności wgranego biosu? Jestem w kropce i pod "lekkim" stresikiem, w końcu cały wątek straci sens kiedy tylko zabraknie prądu, albo piękny windows wymusi restart - kuźwa mać WIN 10 - wtedy wszystko się wyjaśni.

Ktoś coś? Kto co by zrobił na moim miejscu?
Nie mam żadnego komputera zastępczego, w przypadku oddesłania płyty zostałby mi tylko netbook z 10" ekranem i procesorem atom o wydajności... pentium III, tak, nie żartuję, sprawdzając wydajnośc tego złoma zrównałem go z 1 gigahercowym pentium 3, nawet filmiki na youtubie w 360p przycinają i wykorzystują cpu w 100%. Więc o przyjemności korzystania choćby ze zwykłego internetu nie ma mowy.

Jak się wyratować? Póki system stoi to temat jest w mocy.

Screen:
http://imgur.com/a/4goYl

Nie wiedzieć czemu załączniki mi nie działają.
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2016, 11:38:46 wysłana przez se8a »

pit_1975

• Generał
  • :
Odp: Uwalona auktualizacja biosu w MSI B85-G43 Gaming?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpień 2016, 16:00:46 »

Skoro możesz pisać i ruszać myszą (powinno to być zablokowane podczas update,tak mi się wydaje),to
1 update się nie rozpoczął
2 update się zakończył
nie masz wyjścia,reset i już,ale zanim to zrobisz,to nagrywaj całą tą sytuację kamerą/telefonem,by mieć podkładkę dla serwisu lub na jutuba
spróbuj się cofnąć o parę dni (wątpię by pomogło),a menedżer zadań pokazuje coś,typu "zatrzymane","oczekuje"?