Autor Wątek: Z97 Gaming 3 problem z Biosem i napięciem usb  (Przeczytany 1556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

janou

• Szeregowiec
  • *
  • :
Z97 Gaming 3 problem z Biosem i napięciem usb
« dnia: 13 Sierpień 2016, 08:31:38 »

Witam,

Mam 2 problemy. Pierwszy to aktualizacja bios. Chciałem zaktualizować bios z wersji 2.1 na 2.A. Niestety po komunikacie w biosie że firmware został zaktualizowany, wchodząc w bios ponownie, nie widać aby system się zmienił. Dalej w biosie widnieje 2.10. Aktualizację robiłem z usb.
Drugi problem to porty usb podczas wstawania komputera. Otóż posiadam interfejs muzyczny Focusrite Scarlett 2i4 2gen. Dla nie wtajemniczonych jest to zewnętrzna karta muzyczna podłączana pod port usb.  Przy wstawaniu systemu porty usb dostają, i po krótkiej chwili tracą napięcie - wszystko się wyłącza. Tak około 2x. Wstaje, pada, wstaje, pada. Nie było by żadnego problemu, gdyby nie to że interfejs wariuje. Zdarza się nawet że sterownik w urządzeniu pada. Albo przestaje reagować, albo zniekształca dźwięk. Testowałem 4 różne interfejsy, na chwilę obecną pozostałem przy Scarlett 2i4.  Jedyne rozwiązanie to wyjąć kabel i podłączyć jeszcze raz, ale to głupiego robota.

Czy ktoś miał podobne problemy, ktoś kto mógłby się podzielić jakimiś radami? Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Łukasz

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Z97 Gaming 3 problem z Biosem i napięciem usb
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpień 2016, 21:02:44 »

Witaj

2.10 = 2.A

Co do USB, to możliwe że obudowa lub coś w środku styka się z płytą główną i powoduje takie anomalie. Wyciągnij płytę z obudowy i zobacz wtedy.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

janou

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sierpień 2016, 06:43:08 »

Witaj

2.10 = 2.A

Co do USB, to możliwe że obudowa lub coś w środku styka się z płytą główną i powoduje takie anomalie. Wyciągnij płytę z obudowy i zobacz wtedy.

To jest anomalia? Myślałem że to standard. Tzn jak wyciągnąć płytę i zobaczyć co dalej? Co do biosu to zostałem wprowadzony nieźle w błąd przez dział techniczny msi polska. Tylko pogratulować takich pracowników. Pracownik przez telefon stwierdził że mam nieaktualną wersję i powinienem zaktualizować do wersji 2.A.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Sierpień 2016, 08:32:38 »

Wyciągnij płytę, postaw na kartonie (pudełko od płyty też ok) i zobacz czy wtedy USB wywala. Możliwe że też masz coś z ustawieniami w Windowsie.

janou

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Sierpień 2016, 06:01:35 »

Wyciągnij płytę, postaw na kartonie (pudełko od płyty też ok) i zobacz czy wtedy USB wywala. Możliwe że też masz coś z ustawieniami w Windowsie.

Hmm, to widzę czeka mnie kilka godzin roboty. Co do windowsa to wykluczam go. Windows nie ma nic do uruchamiania płyty głównej. Swoją drogą jeżeli to anomalia to nie wiem czy jest sens się bawić, czy nie lepiej wysłać na serwis.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Sierpień 2016, 07:41:24 »

To już do Ciebie należy decyzja. Możesz próbować, a możesz od razu do serwisu pisać w tej sprawie.