Autor Wątek: MSI R9 290 Gaming 4G hałasuje po aktualizacji sterowników do wersji 16.7.3  (Przeczytany 994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

endoc1784

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam, mam pewien problem, gdyż w poniedziałek zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej (usuwając je uprzednio programem DDU) i nagle karta podczas grania zaczęła bardzo hałasować, a temperatura w spoczynku skoczyła do 50-52*. Próbowałem reinstalować sterowniki, instalować starsze wersje ale to nie nie pomogło, a jeszcze dwa tygodnie temu gdy aktualizowałem sterowniki do wówczas najnowszej wersji, to wszystko było ok, karta podczas grania była praktycznie bezgłośna.
temperatury podczas grania to 80-85* a wiatraki kręcą się pomiędzy 60-70%. Wersja karty to twin frozr, już nie wiem co mam robić, bardzo proszę o pomoc.
Reszta mojego kompa:
i5 2500k 3.3ghz
Corsair CS 650M
8gb ram
wersja biosu: 015.042.000.000.000000
PS. To mój pierwszy post na tym forum i jeżeli to zly dział (bo zastanawiałem się jeszcze, żeby zrobić ten temat w dziale Software), to proszę o przeniesienie.
PS2. numer seryjny dopisze później bo dziś jest już późno i nie mam sił rozkręcać kompa, żeby to sprawdzić na karcie.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2016, 23:31:51 wysłana przez endoc1784 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI R9 290 Gaming 4G hałasuje po aktualizacji sterowników do wersji 16.7.3
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sierpień 2016, 18:58:24 »

Witaj

Mam wrażenie że coś w tle używa kartę. Przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusów czy innych robaków.

Wersja BIOS co podajesz jest bezużyteczna. GPU-Z pozwala na zrzut pliku vBIOS; zrzuć go na jakiś dysk online i podaj link. SN oczywiście też podaj.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.