Autor Wątek: Rozczarowanie  (Przeczytany 1448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Łukasz

• Gość
Rozczarowanie
« dnia: 16 Listopad 2003, 08:35:52 »

Rok temu kupiłem płytę ms-6566e.Zrobiłem wielki błąd.
gdy włożyłem do niej procka p4 2,26 okazało się że procek pracuje w wysokich temp. 60-65 okazuje się że płyta automatycznie przetaktowuje procka [szynkę :evil: ] co spowodowało że orginalny radiator intela jest mało wydajny.chciałem żeby firma msi naprawiła ten błąd ale servis w tej firmi za przeproszeniem jest do dupy :evil: Jednak mam nadzieje że to się zmieni .

bogiman

• Kapitan
  • :
    • Hattrick
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Listopad 2003, 13:48:21 »

Witam!!
Mam kilka pytań apropo Twojego postu. Jaki masz bios w swojej płycie bo widziałem że było wiele poprawek do procesorów. Jeśli płyta przetaktowuje magistrale to zawsze można ręcznie ustawiać niższą i będzie oki. Płyta nie ma jakiś cudów overclockingowych i procki chodziły na niej stabilnie jak pamiętam. Czemu twierdzisz że serwis jest do du.. Przecież nie oddajesz tam płyty bo detal nie ma kontaktu z serwisem. Rozwiązanie problemu jest wtedy gdy firma w której kupiłeś dobrze go opisze jak nie to tamci nic nie zrobią. Włożą celka działa działa więc jest sprawna i po teście bo opisu nie ma. Jedyna ich wada to czas i że wszystko naprawiają chyba jeszcze nikomu nowej nie przysłąli :). Generalnie 845E była niezłą płytką zarówno wersja HT i bez i nie miałem z nią problemów.

Pozdrawiam
W instrukcji obsługi nigdy nie znajdziemy odpowiedzi na dręczące nas pytania.  ;)

witek_p

• Generał
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopad 2003, 07:55:34 »

Łukasz > za przeproszeniem pier........ , zakładając że procek standartowo chodzi na temp. 40-45C to po przetaktowaniu nie powinno być więcej niż 50C.
Zawyżona temp. może wynikać z kilku powodów:
1. tak jak wspomniał bogiman, bios oraz ręczna zmiana szyny;
2. złe mocowanie collera do procka;
3. niewietrzona obudowa;
4. zasilacz umieszczony tak że zasłania coolerowi dostęp do chłodnego powietrza.
Najpierw proponuję zająć się powyższymi a następnie pisać tak idiotyczne posty.
Pozdr.
C2D 8400@4,1GHz | Scythe Mugen | MSI P35 Neo2-FIR | GB GV-R777OC-1GD | 4GB Geil Black Dragon CL4 | VERTEX4 64GB | ST2000DM001 | B7200.7 120 | Samsung SH-S182M | Samsung 226BW | AeroCool PGS VS9 + CFT-560A-12C | Logitech DFP

michalek

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopad 2003, 10:57:09 »

No jeszcze znaczenie ma nawet miejsce, w którym stoi komp (okolice kaloryfera  :) ), temperatura w pomieszczeniu, czy rodzaj pasty między coolerem a procem. Czynników jest bardzo wiele i rzeczywiście należałoby najpierw zastanowić się nad warunkami w jakich stoi nasza maszyna....
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2003, 10:58:19 wysłana przez michalek »