Autor Wątek: GTX 1080 Gaming X - problem z zawieszaniem się gier  (Przeczytany 2277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rambo.badur

• Szeregowiec
  • *
  • :
GTX 1080 Gaming X - problem z zawieszaniem się gier
« dnia: 27 Lipiec 2016, 17:41:29 »

Procesor - Intel Core i7-5820K 3,3 GHz
Płyta główna -MSI X99S MPOWER
Chłodzenie procesora - Noctua NH-D9L
Dysk -SanDisk SSD Sata3 2,5' Extreme Pro 240GB
Zasilacz - Be Quiet! Straight Power E10 700W CM 80Plus Gold
RAM -G.Skill Ripjaws4 DDR4 4x4GB 2666MHz CL15 XMP2 Red
Grafika - SMI GTX 1080 Gaming X
Windows 10 Home x64
Sterowniki grafa 368.81
Bios płyty głównej i grafiki najnowsze

Witam - Problem się zaczął po wymianie grafiki (wcześniej posiadałem GTX Titan X SLI 2 sztuki i nie było nigdy problemu nawet z jedną) na tą z tematu. Dzieje się to w grach chociaż raz zdarzyło się w systemie podczas przeglądania internetu a w grach wiedźmin 3, Fifa 16, Hitman i innych. Głównym testerem jest Wiedźmin 3 najnowszy patch 1.22. Po różnym czasie gry 1,5h czasem 4h zdarza się zawieszenie komputera a na ekranie pozostaje obraz z gry albo czarny ekran i nie da się nic zrobić bo jest brak reakcji na cokolwiek i pozostaje wyłączenie na przycisku power. Podczas gry raz zdarzył się błąd tzw artefakty czarne trójkąty zamiast grafiki (ale nie miało to wpływu na grę). raz po medytacji najpierw nie było npc a potem się pojawił i nie można z nim było pogadać i znowu zawieszenie.Dźwięk podczas tej sytuacji czasem nadal leci a czasem nie. Korzystałem z programu MSI Gaming app w trybie GAMING oraz bez programu z takim samym efektem. Sprawdzane było na windowsie 8.1 i 10 z tym samym rezultatem. Temperatury są według mnie ok podczas grania temperatura procesora max 63 stopnie a temperatura grafiki max 73 stopnie. Sprawdzone że chłodzenie karty działa - wentylatory się kręcą. Sterowniki do grafiki testowane różne bo do tych modeli są tylko 4 jak pamiętam oczywiście wersje WHQL a nie bety. Tutaj podaję podobny problem gdzie ludzie opisują dokładnie z tym samym modelem grafiki :

https://forums.geforce.com/default/topic/940768/geforce-1000-series/gtx-1080-msi-gaming-x-freezing-/

Tutaj film z tym problemem tylko od kogoś innego z inną grą :

Gdyby ktoś znał rozwiązanie lub miał podobny problem to proszę o informację bo nie wiem czy oddawać kartę do serwisu na sprawdzenie czy to np wina sterowników. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec 2016, 19:22:16 wysłana przez rambo.badur »

daro5325

• Szeregowiec
  • *
  • :
  • Nie chcesz tego
    • jak szybko zasnąć
Odp: GTX 1080 Gaming X - problem z zawieszaniem się gier
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipiec 2016, 21:07:20 »

Spróbuj pobawić się ze zgodnością - włączaj po kolei z inną jeśli to nic nie da to będzie trzeba kombinować.
Wszyscy ci którzy nie wiedzą jak szybko zasnąć cierpią na bezsenność.

rambo.badur

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipiec 2016, 03:16:27 »

Odinstalowałem jeszcze 2 programy które zawsze miałem (lecz nie było z nimi problemu) i działały mi w tle i jak do tej pory problemu nie widać. Będę jeszcze testował przez dłuższy czas i dam znać co wyszło. Gdyby wrócił problem to spróbuję zgodności.

daro5325

• Szeregowiec
  • *
  • :
  • Nie chcesz tego
    • jak szybko zasnąć
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lipiec 2016, 07:06:51 »

Można wiedzieć jakie to były programy?
Wszyscy ci którzy nie wiedzą jak szybko zasnąć cierpią na bezsenność.

rambo.badur

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sierpień 2016, 06:07:26 »

MSI Direct OC i MSI Super Charger chociaż nie wiem co ten drugi mógł mieć z tym wspólnego a przy okazji odinstalowałem też Gaming APP. Do tej pory problem nie wystąpił w żadnej grze po odinstalowaniu tych programów.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Sierpień 2016, 09:01:24 »

Niestety, nowa seria kart, i nawet MSI ma jeszcze problemy z własnym oprogramowaniem a kompatybilnością z GTX1000. Trochę poczekać na nowsze sterowniki od Nvidii i oprogramowanie od MSI i powinno być dobrze :)

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.