Autor Wątek: Problem z instalacja Windows 7 z bootowania pendrive  (Przeczytany 3411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hosearcadiomorales

• Szeregowiec
  • *
  • :
Problem z instalacja Windows 7 z bootowania pendrive
« dnia: 21 Marzec 2016, 18:41:14 »

Witam, posiadam laptopa MSI GE72 6QF, chciałem zainstalować Windows 7 z pendrive, problem polega na tym, że przy instalacji nie widzi dysku SSD ( Samsung EVO 840) próbowałem AHCI LEGACY ITP. Te sposoby nie działają, macie jakieś pomysły ?  8)

damian2810

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Problem z instalacja Windows 7 z bootowania pendrive
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Marzec 2016, 08:05:03 »

Miałeś HDD i podmieniłeś na SSD ? Uruchamiałeś dysk wcześniej czy to jego pierwszy raz ?

Prozac

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Marzec 2016, 09:16:27 »

Witam, posiadam laptopa MSI GE72 6QF, chciałem zainstalować Windows 7 z pendrive, problem polega na tym, że przy instalacji nie widzi dysku SSD ( Samsung EVO 840) próbowałem AHCI LEGACY ITP. Te sposoby nie działają, macie jakieś pomysły ?  8)

Zrób pendrive'a z instalką Win 7 np. Rufusem https://rufus.akeo.ie/. W programie ustaw schemat partycjonowania na MBR dla UEFI i stwórz pena.

Jeśli tylko dołożyłeś SSD, to przed instalacja wypnij zwykły HDD. Czasem Windows zamiast zrobić sektor rozruchowy na SSD robi na HDD.

W biosie zmień tryb biosu na UEFI.

Uruchom kompa z pena.

hosearcadiomorales

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipiec 2016, 09:15:28 »

Problem polegał na sterownikach instalki windows 7 do której trzeba wgrać sterowniki kontrolerów USB 3.0, w przypadku mojego laptopa nawet jedno USB 2.0 jest na kontrolerze USB 3.0. A Windows 7 nie ma sterowników USB 3.0. Jeśli ktoś ma taki problem, chętnie pomogę :)
I proszę nie pisać o bootowaniu w rufusie bo to jest łatwizna, chodziło o integrację sterowników z instalką systemu.
Pozdrawiam :)