Autor Wątek: B85 - G43 GAMING - system nie wykrywa karty sieciowej  (Przeczytany 1705 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

13kosa

• Szeregowiec
  • *
  • :
B85 - G43 GAMING - system nie wykrywa karty sieciowej
« dnia: 04 Lipiec 2016, 22:11:48 »

Płyta główna: MSI B85-G43 Gaming
Wersja BIOSu: AMI BIOS C8
System Operacyjny: Windows 10

Opis problemu
System nie wykrywa karty sieciowej. Wszystko działało i było ok i któregoś dnia tak po prostu przestało wykrywać.
Oto, co do tej pory próbowałem robić (kolejność przypadkowa):

- sprawdzenie w BIOS, czy karta sieciowa jest włączona
- format dysku i zainstalowanie nowego Windowsa
- zainstalowanie Windowsa 10 (w Windows 8 był ten sam problem)
- zainstalowanie nowych sterowników do karty sieciowej (nie pomaga, bo instalator nie wykrywa nowej karty sieciowej)
- wyjęcie wszystkich kabli/zasilania/RAM i wsadzenie z powrotem po dłuższym czasie (30 minut)
- wykrywanie nowych urządzeń w Menadżerze Urządzeń Windows (wciąż nic nie wykrywa)
- zmiana ustawień zarządzania energią  - wyłączenie trybu energooszczędnego
- sprawdzenie kabla LAN i routera - są ok, bo sprawdzałem je podłączając do innego komputera
- przeinstalowanie nowych sterowników do płyty
- update wszystkich sterowników do płyty
- aktualizacja BIOS

Nic nie pomogło. Dodam jeszcze, że przy wejściu LAN świeci się cały czas tylko jedna pomarańczowa kontrolka, która nie zmienia się nawet po wczepieniu kabla.
Ostatnia rzecz która mi przychodzić na myśl, to wyjęcie baterii bios i wsadzenie jej z powrotem, ale wolałbym tego uniknąć, żeby niczego nie zepsuć.
Już naprawdę nie mam pomysłu, co zrobić :(. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: B85 - G43 GAMING - system nie wykrywa karty sieciowej
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lipiec 2016, 12:45:53 »

Witaj

Możliwe że płyta jest uszkodzona. Spróbuj ją wyciągnąć z obudowy i połóż na stole drewnianym lub kartonie i wtedy odpal.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.