Autor Wątek: Dziwny problem z MSI Gaming APP  (Przeczytany 2008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Albandi

• Szeregowiec
  • *
  • :
Dziwny problem z MSI Gaming APP
« dnia: 02 Lipiec 2016, 09:57:35 »

Mam dziwny problem z MSI Gaming APP obsługującego kartę MSI Geforce GTX 1080 Gaming X. Po zainstalowaniu oprogramowania (wersja 6.0.0.08) sama aplikacja spełnia swoją funkcję, ale co sekundę uruchamia operację odczyt/zapis po kolei na wszystkich 6 dyskach twardy SATA, podpiętych do 3 różnych kontrolerów (Intel Seria 7, VIA, Asmedia). Problem ten jest wyjątkowo irytujący ponieważ dyski terkoczą regularnie co sekundę i dodatkowo co sekundę pojawia się rytmiczne trzeszczenie w dźwięku odtwarzanym przez kartę dźwiękową PCIe - Creative Sound Blaster Z.

Wyjęcie z komputera dodatkowych kontrolerów Sata (Asmedia, Via) nic nie zmienia, zmiana sterowników Intel Sata też nie pomaga - wygląda na to, że MSI Gaming app upierdliwie sprawdza obecność dysków twardych w komputerze co sekundę. Jedyne co rozwiązuje problem to odinstalowanie MSI Gaming App.

Proszę o pomoc.

cinascin

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Dziwny problem z MSI Gaming APP
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpień 2016, 19:02:48 »

Mam ten sam problem. Zadałem pytanie pomocy technicznej i odpowiedzieli, że program MSI Gaming App dedykowany jest płytom głównym MSI. Chyba jednak jest coś nie tak z Gaming App bo żadne inne aplikacje do podkręcania nie powodują takich problemów. Ewentualnie powinni informować, że na płytach innych firm niż MSI mogą być problemy z działaniem aplikacji.
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2016, 14:15:11 wysłana przez cinascin »

TAG

• Szeregowiec
  • *
  • :
  • nic nie jest takie jak się wydaje...
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2016, 19:07:05 »

Hmmm, to by wyjaśniało dlaczego padł mi dysk twardy..... HGST :(
Mobo: X99s Gaming 9 ACK
S/N: F216140427 02003
BIOS:
Procesor: i7-5820k 3.3- Ghz
Chłodzenie Procesora: Thermaltake Bigwater 760 Pro
Karta Graficzna: 980 GTx Gaming 9 ACK
Dysk Twardy: 1x M.2 Kingston 256 gb, 2 x SSD
2x HDD,
RAM:32 gb
Zasilacz:Thermaltake TPG-850 AH3FCG
System Operacyjny: wIN 10 64

cinascin

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Wrzesień 2016, 14:51:12 »

Teraz zauważyłem, że wyszła kolejna wersja Gaming App (6.0.0.21) i ona u mnie naprawiła problem.